WA Home
A.net/WA
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Pasco Invitational
April 15th 2023 1108 North Tenth Ave., Pasco, Washington, 99301, United States
Report
Block
4 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Records
Info/Results
History for 2018 Apr 14th
Results
Video
News
Photos
2016
1
1
2023
14
1
142
2020
2019
1
1
2018
1
1
1
2017
1
1
2015
1
1
2014
1
1
2013
1
2
2012
1
2
2011
1
1
2010
1
1
2009
1
1
Media for 2018
Videos (
1
)
View
+
Photos (
0
)
View
+
Articles (
1
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2018 Results - Pasco Invitational
Apr 10th 2018, 5:38am
Attending groups
RunnerSpace.com/HighSchool
DyeStat.com
RunnerSpace.com/WA
Invited groups
2018
Pasco Invitational
2018 Results - Pasco Invitational
Published by
ResultsCentral
Apr 10th 2018, 5:38am
Varsity - Mens
1.
Rocky Mountain
55
2.
Kamiakin
45
3.
Tahoma
36
4.
Curtis
33
5.
Mead
32
6.
Lyle/Wishram
30
7.
Shadle Park
26
8.
Walla Walla
23
9.
Coeur D'Alene
22
10.
Bothell
21
10.
Mt Spokane
21
12.
Fife
20
12.
Central Valley
20
12.
Kennewick
20
15.
Lewiston
18
16.
Nathan Hale
17
17.
Post Falls
15
17.
Lakeside (Nine Mile)
15
19.
Eastside Catholic
14
19.
Chiawana
14
19.
College Place
14
22.
Enumclaw
12
23.
Arlington
11
23.
Woodrow Wilson
11
25.
West Seattle
10
25.
Lewis and Clark
10
25.
Kentridge
10
28.
Bellingham
9
28.
Riverside
9
30.
LaSalle
8
30.
Joel Ferris
8
30.
Connell
8
33.
Sumner
7
34.
Eisenhower
6.5
35.
Spanaway Lake
6
35.
Hanford
6
35.
Pullman
6
38.
Bremerton
5
38.
Woodinville
5
38.
Lake Stevens
5
38.
Sammamish
5
38.
Toppenish
5
43.
Pasco
4
43.
Southridge
4
43.
Inglemoor
4
43.
Prosser
4
43.
Glacier Peak
4
48.
Wenatchee
3
48.
North Central
3
48.
St George's
3
48.
Shorecrest
3
48.
Cove
3
53.
Auburn
2
53.
Redmond
2
53.
West Valley (Yakima)
2
53.
University
2
53.
Kiona-Benton
2
58.
NW Christian (Colbert)
1
58.
Sandpoint
1
58.
Ephrata
1
58.
Lake City
1
62.
St. John-Endicott-Lacrosse
0.5
Varsity - Womens
1.
Tahoma
66
2.
Curtis
58
3.
Lewis and Clark
46
4.
Rocky Mountain
36
5.
Shorecrest
35
5.
Puyallup
35
7.
North Central
31
8.
Hanford
30
9.
Glacier Peak
28
10.
Capital
20
10.
Central Valley
20
12.
Wenatchee
19
13.
Lake City
16
14.
Walla Walla
14.5
15.
Zillah
14
15.
Pullman
14
15.
Mead
14
18.
Kamiakin
12.5
19.
Selah
12
19.
Kentlake
12
21.
Eastside Catholic
11
21.
Kennewick
11
23.
Lakewood
10
23.
West Seattle
10
25.
Lakeside (Nine Mile)
9
25.
Fife
9
25.
Bear Creek
9
28.
Ridgevue
8
28.
Sandpoint
8
28.
Valley Christian
8
31.
Connell
7
31.
Enumclaw
7
33.
Northwest
6
33.
Bellingham
6
33.
LaSalle
6
36.
Christian Faith
5
36.
University
5
36.
Inglemoor
5
36.
Ellensburg
5
36.
Ephrata
5
41.
Joel Ferris
4
41.
Auburn
4
41.
Lewiston
4
41.
Mt Si
4
41.
Royal
4
46.
A.C. Davis
3
46.
W F West
3
46.
Nathan Hale
3
49.
Eastmont
2
49.
Eisenhower
2
49.
St George's
2
49.
Chewelah
2
53.
Mt Spokane
1
53.
Lake Stevens
1
53.
Coeur D'Alene
1
Mens Results
100 Meters
Varsity - Finals
x
1.
10
Brandon Montoya
10.94a
SR
Lyle/Wishram
2.
12
Tony Pizzillo
11.12a
Shadle Park
3.
12
Sabian Bryant
11.32a
Curtis
4.
12
Colten Chelin
11.38a
Kamiakin
5.
12
David Pritchard
11.38a
Eastside Catholic
6.
11
Micah Holmes
11.39a
Lakeside (Nine Mile)
7.
12
Cameron Willey
11.42a
West Valley (Yakima)
8.
11
Landon Armstrong
11.45a
Sammamish
9.
12
Langston Barlow
11.48a
Nathan Hale
10.
12
Taylor Dawson
11.54a
Coeur D'Alene
100 Meters
Varsity - Prelims
x
1.
10
Brandon Montoya
11.05a
Lyle/Wishram
1.
12
Tony Pizzillo
11.05a
SR
Shadle Park
3.
11
Micah Holmes
11.24a
Lakeside (Nine Mile)
5.
12
David Pritchard
11.24a
Eastside Catholic
6.
12
Cameron Willey
11.34a
West Valley (Yakima)
9.
12
Colten Chelin
11.36a
Kamiakin
10.
12
Langston Barlow
11.39a
Nathan Hale
7.
12
Sabian Bryant
11.40a
Curtis
11.
12
Michael Stacy
11.52a
North Central
12.
12
Noah Johnson
11.54a
Bellingham
4.
11
Landon Armstrong
11.56a
Sammamish
13.
10
Mike Rivera
11.56a
Sunnyside
14.
12
Grant Clark
11.57a
SR
Lake City
15.
11
Brenden Green
11.57a
Mead
8.
12
Taylor Dawson
11.59a
Coeur D'Alene
16.
12
Teddy Hunter
11.59a
Chiawana
17.
11
Jacob Weber
11.59a
Selah
18.
10
Justin Baker
11.61a
Kennedy Catholic
19.
12
Xavier Preston
11.63a
Fife
20.
12
Cayden Doyle
11.65a
Rocky Mountain
21.
12
Jake Jordan
11.74a
West Valley (Spokane)
22.
10
Urijah Taylor
11.78a
Medical Lake
23.
12
Sadath Aboudou
11.79a
Shorecrest
24.
11
Von MeJia
11.80a
Bremerton
25.
11
Rylee Farrison
11.85a
West Seattle
26.
12
Joseph Fagan
11.85a
Auburn
27.
12
Dane Siegelman
11.86a
Bothell
28.
11
Trent Smith
11.86a
East Valley (Yakima)
29.
10
Niel Wright
11.87a
College Place
29.
12
Jasper Ellingson
11.87a
W F West
31.
11
Gabe Garza
11.88a
Moses Lake
32.
12
Issa Musa
11.88a
Kennewick
33.
12
Joey Culverwell
11.90a
Colville
34.
12
Caleb Meyer
11.93a
NW Christian (Colbert)
35.
12
Robert Tensley jr
11.95a
Joel Ferris
36.
10
Ryan Harper
12.00a
Central Valley
37.
11
Haden Wegner
12.00a
Walla Walla
38.
11
Andrew J. Perez
12.07a
Pasco
39.
11
Dimitri Rodriguez
12.07a
A.C. Davis
200 Meters
Varsity - Finals
x
1.
10
Brandon Montoya
22.49a
Lyle/Wishram
2.
12
Tony Pizzillo
22.84a
Shadle Park
3.
11
Marlon Jones
22.92a
Curtis
4.
12
David Pritchard
23.06a
Eastside Catholic
5.
11
Landon Armstrong
23.11a
Sammamish
6.
11
Spencer Barrera
23.32a
Mt Spokane
7.
12
Langston Barlow
23.35a
Nathan Hale
8.
12
Grant Clark
23.59a
Lake City
9.
12
Cameron Willey
23.62a
West Valley (Yakima)
10.
11
Jacob Weber
23.76a
Selah
200 Meters
Varsity - Prelims
x
1.
12
Tony Pizzillo
22.28a
SR
Shadle Park
1.
10
Brandon Montoya
22.28a
SR
Lyle/Wishram
3.
12
David Pritchard
22.61a
Eastside Catholic
5.
11
Marlon Jones
22.76a
Curtis
9.
12
Cameron Willey
22.90a
PR
West Valley (Yakima)
6.
11
Landon Armstrong
22.94a
Sammamish
4.
12
Langston Barlow
23.10a
PR
Nathan Hale
7.
11
Spencer Barrera
23.21a
SR
Mt Spokane
10.
11
Jacob Weber
23.24a
SR
Selah
8.
12
Grant Clark
23.25a
Lake City
11.
12
Carter Kuehl
23.31a
Rocky Mountain
12.
11
Rylee Farrison
23.40a
West Seattle
13.
12
Anthony Evans
23.41a
SR
Ephrata
14.
10
Cameron Mefford
23.42a
Lake Stevens
15.
11
Sisay West
23.45a
Chiawana
16.
12
Caleb Meyer
23.55a
NW Christian (Colbert)
17.
10
Maalik Brown
23.59a
PR
Kennedy Catholic
18.
10
Quinn Rodriguez
23.61a
Ridgevue
19.
12
Dane Siegelman
23.70a
Bothell
20.
10
Mike Rivera
23.71a
Sunnyside
21.
9
Syl Hunt
23.74a
Kamiakin
22.
12
Lucas Bacon
23.77a
Mead
23.
11
Von MeJia
23.79a
Bremerton
24.
12
Robert Tensley jr
23.80a
PR
Joel Ferris
25.
11
Brian Buchanan
23.81a
SR
LaSalle
26.
12
Sam Sievertsen
23.85a
Walla Walla
27.
12
Xavier Preston
23.87a
Fife
28.
11
Nate Burch
23.97a
Coeur D'Alene
29.
12
Eric Stayrook
23.98a
Southridge
30.
12
Connor Wallace
24.14a
Bellingham
31.
12
Jasper Ellingson
24.15a
W F West
32.
11
RJ Koreis
24.20a
Moses Lake
33.
12
Mark Bryant
24.25a
Riverside
34.
12
Heston Pettis
24.33a
Glacier Peak
35.
11
Tristen Storey
24.37a
Morton White Pass
36.
12
Issa Musa
24.45a
Kennewick
37.
12
John Petersen
25.80a
Central Valley
11
Dimitri Rodriguez
DNS
A.C. Davis
12
Joseph Fagan
DNS
Auburn
400 Meters
Varsity - Finals
x
1.
12
Mark Daniels
49.79a
SR
Nathan Hale
2.
12
Peterson Bohannon
49.80a
SR
LaSalle
3.
12
Tony Pizzillo
49.96a
Shadle Park
4.
12
Seth Joiner
50.16a
PR
Curtis
5.
12
Ryan Witters
50.29a
PR
Bothell
6.
12
Mitchell Ward
50.49a
St George's
7.
12
Caleb Mattox
51.27a
PR
Mead
8.
12
Anthony Evans
51.32a
Ephrata
9.
12
Wade Yocom
51.36a
Southridge
10.
12
Teddy Hunter
51.41a
Chiawana
11.
10
Carter Gordon
51.89a
PR
Lake City
12.
12
Mark Bryant
52.01a
SR
Riverside
13.
12
Joey Culverwell
52.05a
SR
Colville
14.
12
Zachary Stueck
52.10a
Auburn
15.
10
Imry Gaber
52.11a
PR
Pullman
16.
10
Quinn Rodriguez
52.27a
PR
Ridgevue
17.
11
Henry Foultner
52.42a
PR
Toutle Lake
18.
12
Preston O'Neil
52.43a
Joel Ferris
19.
12
Jeffrey Hostetter
52.51a
PR
Tahoma
20.
12
Tyler Rodshagen
52.64a
Woodinville
21.
10
Carson Lui
52.71a
Redmond
22.
12
Seth Storm
52.73a
SR
Rocky Mountain
23.
11
Anthony Veliz
52.80a
PR
Othello
24.
11
Cameron Ditter
52.92a
SR
Selah
25.
12
Cedric Riel
53.00a
PR
Kennewick
26.
12
Oscar Benjume
53.09a
Wenatchee
27.
12
Seth Keeney
53.31a
Fife
28.
11
Garrett Morton
53.54a
West Valley (Spokane)
29.
10
Trenten Vernon
53.60a
SR
West Valley (Yakima)
30.
12
Joey Robertson
53.87a
SR
Moses Lake
31.
12
Christian Castrellon
53.89a
SR
Pasco
32.
11
Michael Conner
54.05a
Lake Stevens
33.
12
Uriel Diaz
54.58a
SR
Sunnyside
34.
12
Heston Pettis
54.81a
SR
Glacier Peak
35.
11
Demitrius Alford
55.27a
SR
Eisenhower
800 Meters
Varsity - Finals
x
1.
11
Johan Correa
1:56.46a
Kennewick
2.
10
Brian Martinez
1:57.92a
SR
Tahoma
3.
12
Kenneth Rooks
1:58.22a
College Place
4.
12
Anthony Sanchez
1:58.79a
SR
Toppenish
5.
12
Sakti Woodbury
1:59.05a
SR
Lewiston
6.
12
Jason Sorg
1:59.31a
PR
Shorecrest
7.
11
Cameron Gutierrez
1:59.78a
Kamiakin
8.
12
Ray Vernon
2:00.08a
SR
Inglemoor
9.
10
Jonas Price
2:00.38a
PR
Eisenhower
10.
10
Ian Barville
2:00.38a
PR
University
11.
12
Blake Braaten
2:00.44a
SR
Lake Stevens
12.
12
Ryan Leaming
2:00.44a
PR
North Central
13.
12
Liam Settle
2:00.62a
SR
Nathan Hale
14.
12
Will Grassel
2:00.67a
SR
Central Valley
15.
11
Cooper Osborn
2:01.06a
PR
Mead
16.
11
Connor Weldy
2:01.28a
SR
Eastmont
17.
12
Ashton Siwek
2:01.57a
SR
Rocky Mountain
18.
12
Aron James
2:01.73a
Pullman
19.
12
Spencer Solvberg
2:01.76a
PR
Lakewood
20.
10
Austin Bachman
2:01.94a
PR
Chiawana
21.
12
Kaden Daw
2:02.10a
PR
Pasco
22.
12
Kyle Nickum
2:02.81a
SR
Redmond
23.
12
Brandon Simmons
2:03.53a
Bothell
24.
12
Preston O'Neil
2:03.56a
Joel Ferris
25.
10
Tanner Jensen
2:03.66a
Ridgevue
26.
10
Riley Kent
2:03.97a
PR
Toutle Lake
27.
12
Ciarnin McNeil
2:04.39a
Ridgefield
28.
10
Dan Rigsby
2:04.69a
SR
St George's
29.
12
Matthew Caldwell
2:04.81a
SR
Post Falls
30.
12
Nick Dewey
2:05.05a
SR
Lakeside (Nine Mile)
31.
12
Fernando Anaya
2:05.07a
PR
A.C. Davis
32.
12
Spencer Rickel
2:05.16a
Wenatchee
33.
12
Zachery Owens
2:05.46a
SR
Moses Lake
34.
10
Noah Davis
2:05.97a
Lewis and Clark
35.
12
Justin Marshall
2:06.81a
Southridge
36.
10
Carter Gordon
2:07.94a
Lake City
37.
12
Nicholas Mullineux Perrault
2:08.05a
Glacier Peak
1600 Meters
Varsity - Finals
x
1.
11
Gavin Pollock
4:24.46a
PR
Rocky Mountain
2.
10
Stanford Smith
4:25.41a
Kamiakin
3.
10
Wil Smith
4:25.81a
PR
Lewis and Clark
4.
12
Brayden Schultz
4:26.18a
PR
Inglemoor
5.
11
Chad Humphreys
4:26.98a
PR
Coeur D'Alene
6.
10
Cooper Cortinas
4:27.39a
PR
Walla Walla
7.
12
Parker Stachler
4:27.63a
SR
Woodrow Wilson
8.
11
Evan Peters
4:29.04a
SR
Central Valley
9.
11
Chandler Nill
4:29.22a
PR
Tahoma
10.
10
Matthew Holme
4:30.01a
PR
Sumner
11.
12
Andrew Oslin
4:30.43a
Puyallup
12.
10
Aaron Van Valkenburg
4:30.73a
Curtis
13.
11
Alec Kness
4:31.36a
PR
North Central
14.
11
August Albers
4:31.46a
PR
Ridgefield
15.
12
Surafel Muche
4:32.07a
SR
Nathan Hale
16.
10
Logan Forester
4:32.28a
PR
Ridgevue
17.
10
Caden Byrer
4:33.84a
PR
Lewiston
18.
12
Jonathan Valenzuela
4:34.71a
PR
Eisenhower
19.
11
Tyler Tanta
4:34.75a
PR
Glacier Peak
20.
12
Patrick Nairimo
4:34.96a
PR
Pullman
21.
11
Sam Levy
4:36.05a
PR
Ingraham
22.
10
Ethan Dorow
4:36.99a
Southridge
23.
12
Ben Cikutovich
4:37.03a
Mead
24.
12
Tucker Matson
4:37.06a
PR
Chiawana
25.
12
Sam Dickmann
4:38.90a
SR
Shadle Park
26.
10
Ki Thomas
4:39.49a
SR
Lake Stevens
27.
12
Fernando Anaya
4:39.50a
PR
A.C. Davis
28.
12
Alec Ritter
4:41.96a
Enumclaw
29.
12
Zachery Owens
4:45.07a
SR
Moses Lake
1 Mile
Varsity - Finals
x
1.
11
Johan Correa
4:11.04a
PR
Kennewick
2.
12
Kenneth Rooks
4:11.40a
PR
College Place
3.
12
Ben Shaw
4:15.66a
PR
Riverside
4.
11
Luke Houser
4:18.22a
PR
Woodinville
5.
11
Riley McDowell
4:19.02a
PR
Glacier Peak
6.
12
Dawson Besst
4:19.85a
PR
Tahoma
7.
10
Jacob Easton
4:21.31a
PR
University
8.
12
Joey Perez
4:21.91a
PR
Lewiston
9.
12
Jonah Franco
4:22.59a
Kamiakin
10.
11
Caleb Olson
4:23.39a
PR
Hanford
11.
11
Tim Stevens
4:24.57a
PR
Cove
12.
12
Markus Taylor
4:25.18a
PR
North Central
13.
12
Cade Brown
4:27.71a
SR
Bellingham
14.
12
Dennis Keith
4:29.66a
PR
Curtis
15.
11
George Cretu
4:33.53a
PR
Redmond
16.
12
Cody Skay
4:37.37a
PR
West Valley (Spokane)
12
Alex Graffunder
DNS
Union
3200 Meters
Varsity - Finals
x
1.
12
Gabe Romney
9:18.61a
PR
Central Valley
2.
11
Joey Tolman
9:20.03a
PR
Rocky Mountain
3.
12
Joey Perez
9:22.36a
PR
Lewiston
4.
11
Ryan Child
9:27.38a
Kamiakin
5.
12
Spencer Swaim
9:27.78a
PR
Lewis and Clark
6.
11
Tim Stevens
9:29.62a
PR
Cove
7.
12
John Lehr
9:31.18a
PR
Redmond
8.
11
Porter Grigg
9:31.35a
Kamiakin
9.
12
Colin Monaghan
9:31.42a
Puyallup
10.
12
Dillon Rising
9:32.54a
PR
Goldendale
11.
10
Jacob Easton
9:35.45a
PR
University
12.
11
Kyle Radosevich
9:35.79a
PR
Ridgefield
13.
12
Mohamed Ahmed
9:38.68a
PR
North Central
14.
11
Erik Luu
9:42.76a
PR
Shorecrest
15.
12
Ismael Castaneda
9:44.98a
PR
Pasco
16.
12
Tyler Shea
9:46.41a
PR
NW Christian (Colbert)
17.
11
Daniel Jarvis
9:47.22a
PR
Mead
18.
12
Daniel Callahan
9:49.99a
SR
Selah
19.
10
Jarred Barnes
9:50.36a
PR
Eastmont
20.
10
Eliason Kabasenche
9:51.71a
PR
Pullman
21.
12
Alex Matteson
9:51.75a
PR
Nathan Hale
22.
12
Jacob Stirpe
9:52.39a
SR
Joel Ferris
23.
10
Rio Vitale
9:52.81a
PR
Lake Stevens
24.
11
Dylan Lennon
9:53.16a
PR
Bothell
25.
11
Adam Sjolund
9:53.50a
PR
Sumner
26.
12
Mark Castaneda
9:54.09a
SR
Vallivue
27.
11
Dominic Deady
9:54.26a
Enumclaw
28.
10
Cannon Angotti
9:58.10a
PR
Walla Walla
29.
12
Michael Condie
9:58.34a
PR
Sunnyside
30.
10
Cooper Laird
9:58.93a
Inglemoor
31.
12
Ty Veldhuisen
10:00.97a
PR
Bellingham
32.
10
Ethan Martin
10:07.95a
Tahoma
33.
12
Garrett Pierce
10:08.89a
PR
Sandpoint
34.
11
Nate Mendoza
10:13.58a
Zillah
35.
12
Tim Mandzyuk
10:14.16a
Glacier Peak
36.
11
Quentin Rickey
10:31.66a
SR
West Valley (Yakima)
37.
11
Chad Humphreys
10:33.85a
Coeur D'Alene
110m Hurdles - 39"
Varsity - Finals
x
1.
11
Nate Burch
14.66a
PR
Coeur D'Alene
2.
12
Zach Meyer
14.74a
SR
Rocky Mountain
3.
11
Beau Franklin
15.33a
Hanford
4.
11
Parker Morgan
15.37a
Kamiakin
5.
11
Jared Mcalvey
15.38a
Walla Walla
6.
12
Campbell Hudson
15.45a
Arlington
7.
11
Christopher Homen
15.62a
Joel Ferris
8.
12
T.J. Davis
15.78a
Sandpoint
9.
10
Donovan Clark
15.81a
Sumner
10.
12
David Njeri
15.86a
Woodrow Wilson
110m Hurdles - 39"
Varsity - Prelims
x
1.
11
Nate Burch
14.73a
Coeur D'Alene
2.
12
Zach Meyer
14.93a
Rocky Mountain
4.
11
Beau Franklin
15.06a
SR
Hanford
3.
12
David Njeri
15.19a
Woodrow Wilson
5.
12
Campbell Hudson
15.28a
SR
Arlington
6.
11
Jared Mcalvey
15.33a
Walla Walla
7.
12
T.J. Davis
15.50a
Sandpoint
8.
10
Donovan Clark
15.52a
PR
Sumner
9.
11
Christopher Homen
15.55a
SR
Joel Ferris
10.
11
Parker Morgan
15.70a
Kamiakin
11.
12
Alan Ballew
15.71a
PR
Post Falls
12.
12
Da'Vicious Wilson
15.76a
Bothell
13.
10
Logan Easley
16.13a
PR
Eastmont
13.
12
Brad Flanigan
16.13a
SR
Ephrata
15.
12
Micah Mason
16.22a
Central Valley
16.
12
Preston Bingley
16.28a
SR
Mt Spokane
17.
12
Pierce Christensen
16.33a
SR
Mead
18.
12
Brandon McMillian-Thomas
16.41a
Kentridge
19.
12
Tyler Fishback
16.42a
Richland
20.
11
Kameryn Blakey
16.75a
SR
Tahoma
21.
10
Harrison Smith
16.83a
Lewiston
22.
11
Matt Millet
16.85a
Pasco
23.
11
Will Lane
17.47a
NW Christian (Colbert)
24.
11
Wilber Perez
17.49a
Toppenish
25.
10
Ethan Tackett
17.72a
Southridge
26.
12
Jacob Schmidt
19.25a
Lake Stevens
300m Hurdles - 36"
Varsity - Finals
x
1.
12
Cass Elliott
38.70a
SR
West Seattle
2.
12
Joseph Heitman
39.95a
SR
Mead
3.
11
Ozzy Wexler
40.86a
SR
Lewiston
4.
12
Matthew Howard
40.99a
Bothell
5.
11
Jared Mcalvey
41.03a
Walla Walla
6.
12
Zach Meyer
41.19a
Rocky Mountain
7.
10
Donovan Clark
41.52a
SR
Sumner
8.
12
Alan Ballew
41.60a
Post Falls
9.
11
Wilber Perez
41.94a
Toppenish
10.
12
Andrew McGill
41.98a
Freeman
11.
11
Chase Winkler
42.14a
Lake Stevens
12.
12
Benson Smith
42.19a
Kamiakin
13.
12
Jon Ochoa
42.49a
SR
Moses Lake
14.
10
Joshua Auvaa
42.55a
Puyallup
15.
12
Isaiah Ervin
42.63a
SR
East Valley (Spokane)
16.
11
Parker Morgan
42.63a
Kamiakin
17.
11
Christopher Homen
42.66a
SR
Joel Ferris
18.
11
Beau Franklin
42.72a
Hanford
19.
11
Kale Engebretsen
42.79a
Enumclaw
20.
12
Jack Mallonee
42.88a
W F West
21.
11
Isaac Adams
43.08a
Mt Spokane
22.
11
David Richards-Perhatch
43.29a
PR
Glacier Peak
23.
12
Brandon McMillian-Thomas
43.29a
PR
Kentridge
24.
12
Luke Zepeda
43.31a
Nathan Hale
25.
11
Kameryn Blakey
43.48a
PR
Tahoma
26.
11
Stephen Farris
43.60a
West Valley (Yakima)
27.
11
Will Lane
43.74a
SR
NW Christian (Colbert)
28.
10
Maeson Holst
43.77a
Connell
29.
12
Josh Steiner
43.81a
Selah
30.
10
Emmanuel Maldonado
44.29a
PR
Kennewick
31.
12
Ben Ahmann
44.52a
Colfax
32.
11
Timothy Duenas
44.74a
Southridge
33.
12
Jerry McKee
44.76a
SR
Shorecrest
34.
12
Tyler Elliott
45.06a
Colville
35.
11
Kyle Winans
45.07a
Central Valley
36.
12
Owen Robinson
47.36a
University
4x100 Relay
Varsity - Finals
x
1.
Marcus Washington
Sabian Bryant
Seth Joiner
Marlon Jones
42.91a
Curtis
2.
Zach Meyer
Carter Kuehl
Cayden Doyle
Mitchell Kees
42.96a
Rocky Mountain
3.
Benson Smith
Colten Chelin
Parker Morgan
Syl Hunt
43.08a
Kamiakin
4.
Bryce Lewis
Sam Adams
Anthony Smith
David Pritchard
43.63a
Eastside Catholic
5.
Dayjon Brooks
Gannon Ginnis
Lavelle Alexander
Xavier Preston
43.72a
Fife
6.
Keaton Cox
Da'Vicious Wilson
Jonathon Suh
Dane Siegelman
43.77a
Bothell
7.
Haden Wegner
Jared Mcalvey
Javon Handcox
Sam Sievertsen
43.81a
Walla Walla
8.
Brenden Green
Joseph Heitman
Aaron Flaa
Jason Terrell
44.00a
Mead
9.
Anthony Hutchinson
Skyler Reyna
Cameron Mefford
Matthew Zehrung
44.37a
Lake Stevens
10.
Xavier Borrero
Zachary Stueck
Malichi Warren
Joseph Fagan
44.45a
Auburn
11.
Tyler Epefanio
Logan Allen
Dawson Dunlop
Micah Holmes
44.55a
Lakeside (Nine Mile)
12.
Garrett Hagel
Nate Burch
Ryan Linehan
Taylor Dawson
44.55a
Coeur D'Alene
13.
-
Andres Garcia
Cameron Ditter
Tanner Phillips
Jacob Weber
44.56a
Selah
14.
Issa Musa
AJ Templeton
Tucker Newman
Cedric Riel
44.74a
Kennewick
15.
Robert Tensley jr
Curtis Tensley
Shamrock Campbell
Christopher Homen
44.78a
Joel Ferris
16.
Jordan Lemus
Niel Wright
Isaac Skay
Braeden Schwarz
44.79a
College Place
17.
Jordan Gonzalez
Michai Harris
George Toponce
Blake Funston
44.94a
Lakewood
18.
Jon Ochoa
Gabe Garza
Joey Robertson
RJ Koreis
44.96a
Moses Lake
19.
Ian Mortensen
Shahid McDaniel
Rico Dellaguardia
Sadath Aboudou
45.00a
Shorecrest
20.
Christian Castrellon
Kyle Bradley
Brandon Scott
Andrew J. Perez
45.12a
Pasco
21.
-
Cole Hazzard
Justin Reyes
Uriel Diaz
Ramon Rivera-Maysonet
45.35a
Sunnyside
22.
Ryan Stayrook
Eric Stayrook
Quintyn Steele
Wade Yocom
45.35a
Southridge
23.
Jared Garner
Billy Simpkin
Tarren Hilborn
Tyler Perkins
45.38a
Kiona-Benton
24.
Troy Yarter
Carver Brennan
Jack Mallonee
Jasper Ellingson
45.43a
W F West
25.
-
Conner Campbell
Mark Bryant
Ethan Spencer
Michael Zanoni
45.50a
Riverside
25.
Jordan Jackson
Maalik Brown
Cameron Andrews
Justin Baker
45.50a
Kennedy Catholic
27.
Connor Wallace
Ethan Fields
Noah Johnson
Spencer Lee
45.53a
Bellingham
28.
Brent Dishneau Jr.
Kieran McHenry
Michael Stacy
Caleb Jensen
45.54a
North Central
29.
Justin Holmes
Ryan Harper
Troy Martin
Grant Hannan
45.64a
Central Valley
30.
Jonathan Rocha
Brayan Garza
Anthony Veliz
Francisco Alonzo
45.67a
Othello
31.
Michael Stawowski
Jonathan Bennett
Beau Franklin
Edward De La Paz
45.76a
Hanford
32.
Julian Ortiz
Cameron Willey
Edward Ramos
Reggie Harris
45.85a
West Valley (Yakima)
33.
Braden Kappen
Tyren Witthaus
Ammon Ollerton
T.J. Davis
45.92a
Sandpoint
34.
Dylan Hodge
Tyrus Thomas
Isaiah Strong
Ty Hendrickson
46.44a
Pullman
35.
Grant Greenhall
Urijah Taylor
JJ Johnson
Pedro Sandre
46.56a
Medical Lake
36.
Rylee Farrison
Kahlel Kelley
Abdifatah Jeylani
Tom Nguyen
47.16a
West Seattle
37.
Jordan Jessup
Luis Gonzalez
Wesley McIlwaine
Tanner Rich
47.32a
Eastmont
Michael Cheyne
Nick Felix
Jacob Schnatter
Grant Clark
DQ
Lake City
Heston Pettis
Ayden Graber
Connor Stroup
Cedric Jones
DQ
Glacier Peak
4x400 Relay
Varsity - Finals
x
1.
Cameron Breier
Sisay West
Jay Alferness
Teddy Hunter
3:24.14a
Chiawana
2.
Colten Chelin
Benson Smith
Jonah Franco
Cameron Gutierrez
3:24.85a
Kamiakin
3.
Luis Rodriguez
Camren Ary
Marcus Washington
Seth Joiner
3:26.44a
Curtis
4.
Mark Daniels
Langston Barlow
Luke Zepeda
Liam Settle
3:27.35a
Nathan Hale
5.
Matthew Howard
Tyler Schenck
Cooper Hayes
Ryan Witters
3:28.61a
Bothell
6.
Ethan Spencer
Michael Zanoni
Ben Shaw
Mark Bryant
3:30.27a
Riverside
7.
Caleb Mattox
Noah Vincent
Jonathan Baird
Cayden Miller
3:30.38a
Mead
8.
Ozzy Wexler
Harrison Smith
Dmitri Whitcomb
Sakti Woodbury
3:30.51a
Lewiston
9.
Brandt Gunning
Will Grassel
Connor Moore
Grant Hannan
3:30.78a
Central Valley
10.
Eduar Bran
Garrett Morton
Kobin Carver
Jake Jordan
3:30.78a
West Valley (Spokane)
11.
Matthew Zehrung
Ki Thomas
Jacob Schmidt
Thaddeus Newman
3:31.17a
Lake Stevens
12.
Asres Morris
Noah Lukosky
Kyle Nickum
Carson Lui
3:31.23a
Redmond
13.
Christopher Homen
Preston O'Neil
Shamrock Campbell
Curtis Tensley
3:31.24a
Joel Ferris
14.
Gavin Pollock
Ashton Siwek
Sheldon Jones
Connor Woog
3:32.09a
Rocky Mountain
15.
Caleb Jensen
Ryan Leaming
Alec Kness
Michael Stacy
3:32.61a
North Central
16.
Wilber Perez
Chris Grant
Favian Paredes-Lopez
Anthony Sanchez
3:32.99a
Toppenish
17.
Emmanuel Maldonado
Cedric Riel
Emilio Ramos
Johan Correa
3:33.22a
Kennewick
18.
Tyler Rodshagen
Kaleb Scott
Tom Wheaton
Luke Houser
3:33.47a
Woodinville
19.
Ray Vernon
Brayden Schultz
Kincaid Schmitt
Andrew Vernon
3:33.90a
Inglemoor
20.
Imry Gaber
Sam Leeper
Cody Teevens
Aron James
3:33.94a
Pullman
21.
Niel Wright
Isaac Skay
Cameron Lindstrom
Kenneth Rooks
3:34.00a
College Place
22.
James Chan
Lance Stites
Sam Mercado
Wade Yocom
3:34.12a
Southridge
23.
Christian Castrellon
Noah Gonzalez
Brandon Scott
Kaden Daw
3:34.41a
Pasco
24.
Vladimar Semidiankin
Connor Weldy
Logan Easley
Tanner Nelson
3:34.47a
Eastmont
25.
Carver Brennan
Jack Mallonee
Jasper Ellingson
Ka'imi Henry
3:34.78a
W F West
26.
Josh Steiner
Shea Mattson
Jacob Weber
Cameron Ditter
3:35.99a
Selah
27.
Jeffrey Hostetter
Matthew Bruneel
Dawson Besst
Brian Martinez
3:36.10a
Tahoma
28.
Rafe Kruse
Ian Mortensen
Isaac Smith
Jason Sorg
3:36.15a
Shorecrest
29.
Demitrius Alford
Jesus Gonzalez
Drew Reyes
Moise Cook
3:36.19a
Eisenhower
30.
Ethan Policar
David Echaniz
Gannon Ginnis
Seth Keeney
3:36.20a
Fife
31.
Heston Pettis
Riley McDowell
Cedric Jones
Connor Stroup
3:36.50a
Glacier Peak
32.
Oscar Benjume
Noah Caldwell
Spencer Rickel
Jacob Sugden
3:36.70a
Wenatchee
33.
Michael Cheyne
Nick Felix
Jacob Schnatter
Carter Gordon
3:37.05a
Lake City
34.
Henry Farnum
Sam Sievertsen
Javon Handcox
Haden Wegner
3:38.96a
Walla Walla
35.
Oscar Angell
Marcus Manson
Dan Rigsby
Mitchell Ward
3:39.03a
St George's
36.
RJ Koreis
Zachery Owens
Jon Ochoa
Joey Robertson
3:41.85a
Moses Lake
37.
Jesus De La Torre-Aguilar
Fernando Anaya
Carlos Soto-Ontiveros
Michael Allen
3:44.41a
A.C. Davis
38.
Derek North
Trent Smith
Kaiden Siebol
Kenneth Lewis
3:46.48a
East Valley (Yakima)
39.
Logan Allen
Micah Holmes
Nick Dewey
Matt Buckley
3:49.31a
Lakeside (Nine Mile)
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
Varsity - Finals
x
1.
Ashton Siwek
Seth Storm
Dylan Palmer
Joey Tolman
10:34.62a
Rocky Mountain
2.
Tyler Hunter
Brandt Gunning
Fielding Demars
Joey Nicholls
10:37.98a
Central Valley
3.
Rogelio Mares
Jesus Gonzalez
Moise Cook
Jonas Price
10:39.03a
Eisenhower
4.
Ki Thomas
Michael Conner
Kayto Krueger
Blake Braaten
10:40.86a
Lake Stevens
5.
Ethan Dorow
Wade Yocom
Justin Marshall
Keanu Daos
10:45.28a
Southridge
6.
Daniel Jarvis
Noah Vincent
Cooper Osborn
Ben Cikutovich
10:57.42a
Mead
7.
Patrick Korus
Jake Hallesy
Noah Davis
Carter Ledwith
10:59.15a
Lewis and Clark
8.
Kaden Daw
Elias Torres
Hector Gomez
Ismael Castaneda
11:02.58a
Pasco
9.
Peyton Hill
Tyler Gourley
Preston Glade
Jax Weide
11:06.74a
Kamiakin
10.
John Dorr
Caleb Jensen
Dallin Larson
Nathan Carter
11:08.29a
North Central
11.
Gabe Morales
Cameron Breier
Austin Bachman
Tucker Matson
11:11.01a
Chiawana
12.
Wade Koerner
Sydney John
Ian Redfield
Nate Mendoza
11:11.81a
Zillah
13.
Peik Lund-Andersen
Kyle Almeida
Sloan Woodward
Kieran Wilder
11:12.92a
Sandpoint
14.
Ethan Ashley
Eric Nickum
Thomas Sigall
Cooper Arons
11:14.48a
Redmond
15.
Christopher Urakawa
Jakob Daniels
Trysten Crawford
Shea Mattson
11:14.95a
Selah
16.
Luke Biondolillo
Taishi Walden
Chairnet Muche
Sela Navot
11:16.24a
Nathan Hale
17.
Cooper Hayes
Tyler Schenck
Gage Herriott
Brandon Schenck
11:19.07a
Bothell
18.
Jarred Barnes
Tanner Child
Gus Wavra
Connor Weldy
11:20.98a
Eastmont
19.
Spencer Solvberg
Jordan Gonzalez
Alex Jensen
Mario Barletta
11:21.31a
Lakewood
20.
Matthew McCormick
Dmitri Whitcomb
Noah Norwood
Connor Turpin
11:21.64a
Lewiston
21.
Tyler Pena
Urijah Taylor
Evan Peterson
Mason Williams
11:22.07a
Medical Lake
22.
Shawn Adams
Jacob Pribilsky
Blaz Rietz
Keldan Swant
11:33.68a
Walla Walla
23.
Nathaniel Dobosz
Mason Watamura
Josiah Mellott
Ewan Steers
11:36.43a
Curtis
24.
Bryce Lane
Kincaid Schmitt
Andrew Vernon
Liam Elias
11:36.92a
Inglemoor
25.
Cameron Stuard
Dominic Manzo
Talon Aguilar
Alex Kiefer
11:38.58a
Tahoma
26.
Kent Scollard
Isaac Smith
Rafe Kruse
Zeth Peterka
11:41.38a
Shorecrest
27.
Benjamin Connell
Trenten Vernon
Steven Dray
Isaac Fillmore
11:41.66a
West Valley (Yakima)
28.
Lane Stockert
Gideon Swanson
Matt Buckley
Brayden Merrill
11:42.76a
Lakeside (Nine Mile)
29.
Ethan Hansen
Layton Washburn
Sam Brendel
Austin Blacketer
11:43.17a
Hanford
30.
Carter Schmitt
Ethan Berg
Samuel Hermanson
David Richards-Perhatch
11:43.35a
Glacier Peak
31.
Esteban Montemayor
Michael Allen
Carlos Soto-Ontiveros
Fernando Anaya
11:46.95a
A.C. Davis
32.
Carter Freeman
Daniel Martinez
Easton Roylance
David Maldonado
11:48.70a
Othello
33.
Keegan Minahan
Jarod Polakoff
Milo Greenberg
Jamie Polakoff
11:49.23a
Northwest
34.
Brian Ola
Emilio Ramos
Tyler Beauchene
Ismael Tovar
11:55.08a
Kennewick
35.
Dawson Gilbert
Zack Bullock
Cameron Dance
Carson Peach
11:57.79a
Coeur D'Alene
Shot Put - 12lb
Varsity - Finals
x
1.
12
MJ Ale
53-02.50
SR
Fife
2.
12
Seer Deines
52-03.00
Connell
3.
12
Rock Gray
51-10.00
Spanaway Lake
4.
11
Patrick Utschinski
51-07.00
PR
Walla Walla
5.
12
Brock McCue
51-00.75
PR
Kamiakin
6.
12
Casey Stangel
50-08.25
North Central
7.
12
Armando Reyes
49-10.75
Kiona-Benton
8.
12
Jacob Kludsikofsky
47-04.50
PR
Auburn
9.
11
Skylar Rayburn
46-05.00
SR
Selah
10.
12
Joshua Quirk
46-00.50
West Valley (Spokane)
11.
12
Josh Wiser
46-00.25
Lake Stevens
11.
12
Moses McAninch
46-00.25
Kennewick
13.
11
Nathan Puletasi
46-00.00
SR
Mead
14.
12
Elbert Johnson IV
45-11.75
Glacier Peak
15.
12
Carl Brooks III
45-06.50
Woodrow Wilson
16.
12
Correy Quinn
45-06.25
Central Valley
17.
12
Jon Cox
45-02.00
Lakewood
18.
12
Caleb Johnson
43-11.50
Shadle Park
19.
12
Layton White
42-07.25
University
20.
12
Eric Stayrook
42-06.50
Southridge
21.
11
Geoffrey Robinson
42-05.75
Richland
22.
12
David Valdovinos
42-05.50
SR
Eastmont
23.
12
Nicholas Hastings
42-04.75
Woodinville
24.
10
Aidan Mercado
41-09.00
Tahoma
25.
12
Joseph Wylam
41-02.25
W F West
26.
12
Elijah Hammer
41-01.50
Joel Ferris
27.
12
Nickolis Haviland
41-01.00
West Valley (Yakima)
28.
12
Kolei O'Reilly
40-07.25
Chiawana
29.
12
Nasario Heredia
40-05.00
A.C. Davis
12
Trevor Steffen
ND
Pullman
12
Matt Ward
ND
Coeur D'Alene
12
Braden Bale
ND
Rocky Mountain
12
Reed Conder
ND
Nathan Hale
Discus - 1.6kg
Varsity - Finals
x
1.
12
Matt Ward
164-09
PR
Coeur D'Alene
2.
12
Carl Brooks III
162-01
PR
Woodrow Wilson
3.
12
MJ Ale
154-10
Fife
4.
11
Patrick Utschinski
154-03
Walla Walla
5.
12
Caleb Johnson
152-03
SR
Shadle Park
6.
12
Chris Bishop
148-08
Wenatchee
7.
12
Connery McLaughlin
148-04
Enumclaw
8.
11
Omar Young
146-08
Auburn
9.
12
Brock McCue
143-00
Kamiakin
10.
11
Jacob Smith
142-10
PR
Lake City
11.
12
Elbert Johnson IV
142-09
Glacier Peak
12.
12
Cole Nelson
141-06
PR
Lakewood
13.
12
Gavan Allen
138-08
PR
Ephrata
14.
11
Nathan Puletasi
136-06
Mead
15.
11
Alax Grimes
135-02
PR
Southridge
16.
12
Seer Deines
135-01
Connell
17.
10
Gerrit Tamminga
134-10
Rocky Mountain
18.
12
Luke Davis
128-03
University
19.
11
Adam Connery
127-07
Post Falls
20.
10
Aidan Mercado
126-11
Tahoma
21.
12
Armando Reyes
125-11
Kiona-Benton
22.
12
Michor E Gentemann
125-04
Joel Ferris
23.
12
C.J. Ramos
121-07
Selah
24.
12
Aiden Williams
120-06
North Central
25.
11
Ethan Moll
120-04
Lake Stevens
26.
11
Rodrigo Vazquez
119-00
Kennewick
27.
12
Alex Cuevas
116-05
Zillah
28.
11
Ezra Bacon-Gershman
114-06
Mt Si
29.
12
Trevor Steffen
111-00
Pullman
30.
12
Mackenzie Korevaar-Dorsey
108-04
Eisenhower
31.
11
David Miller
95-00
Pasco
32.
12
Nicholas Oesterling
12-00
Bellingham
12
Gabriel Green
ND
Arlington
Javelin - 800g
Varsity - Finals
x
1.
12
Zach Annanie
203-01
PR
Lakeside (Nine Mile)
2.
12
Gabriel Green
192-08
PR
Arlington
3.
12
Connery McLaughlin
190-00
SR
Enumclaw
4.
10
Gabriel Shouman
183-03
Tahoma
5.
12
Josh Farr
179-11
Mead
6.
12
Nicholas Oesterling
178-11
SR
Bellingham
7.
11
Jahmal Mangarero
177-08
SR
Walla Walla
8.
12
Thad McKinney
177-00
PR
NW Christian (Colbert)
9.
12
Moses McAninch
176-06
PR
Kennewick
10.
12
Elijah Hammer
167-04
PR
Joel Ferris
11.
12
Bo Jensen
166-05
Mt Spokane
12.
12
T J Newman
165-01
Pullman
13.
12
Tyler Fishback
164-02
PR
Richland
14.
10
Kade Parsons
161-00
PR
Wenatchee
15.
11
Landon Armstrong
158-10
Sammamish
16.
12
Jack Ellis
158-04
Redmond
17.
12
Logan Milks
158-02
Mt Si
18.
11
Noah Forman
158-01
SR
Glacier Peak
19.
12
Rams Gonzalez
157-10
Royal
20.
11
Hunter James
157-08
Ephrata
21.
12
Carl Brooks III
153-10
Woodrow Wilson
22.
10
Miguel Ceija
152-08
A.C. Davis
23.
12
Ben Aleo
152-06
PR
Lakewood
24.
10
Joel Jameson
152-03
College Place
25.
11
Avery Burrows
152-02
PR
Pasco
26.
10
Gerrit Tamminga
152-01
PR
Rocky Mountain
27.
11
Kaden Lee
151-09
Hanford
28.
10
Matt Hockett
151-04
SR
Oakesdale
29.
12
Eric Stayrook
150-10
Southridge
30.
12
Mackenzie Korevaar-Dorsey
150-03
Eisenhower
31.
10
Ronnie Mairs
149-08
Auburn
32.
12
Kobe Fiest
149-02
Puyallup
33.
11
Dylan Greene
147-06
West Valley (Yakima)
34.
11
Nick Iseminger
144-06
Lake Stevens
35.
12
Alex Cuevas
143-05
Zillah
36.
12
Levi Mack
142-02
SR
Curtis
37.
12
Colten Chelin
142-00
Kamiakin
38.
11
Isaac Taylor
140-03
Moses Lake
39.
12
Tyler Rowell
138-01
Central Valley
40.
10
Carter Dullum
131-07
Kennedy Catholic
41.
11
Justin J. Daniel
131-06
Chiawana
42.
12
Johnny Zhao
124-01
Nathan Hale
12
Ka'imi Henry
ND
W F West
High Jump
Varsity - Finals
x
1.
12
Tyler Cronk
7-03.00
PR
Kentridge
2.
11
Tyler Trengove
6-08.00
Post Falls
3.
12
Cole Hawes
6-04.00
PR
Pullman
4.
12
Iyan Manju
6-04.00
Bellingham
5.
10
Oliver Davis
6-02.00
SR
Prosser
6.
12
Pierce Christensen
6-02.00
Mead
7.
12
Micah Mason
6-02.00
Central Valley
8.
11
Drew Reyes
6-02.00
Eisenhower
8.
12
Griffin Parrish
6-02.00
SR
St. John-Endicott-La...
9.
11
Colby White
6-02.00
W F West
9.
11
Connor Woodward
6-02.00
Hanford
9.
11
Ethan Talley
6-02.00
Sumner
13.
10
Mason Eacker-Rude
6-00.00
Walla Walla
13.
11
Nathaniel Warr
6-00.00
PR
Lewis and Clark
13.
12
Damian Mercado
6-00.00
Tahoma
13.
12
Jack Thomson
6-00.00
Redmond
13.
11
Kyler Coleman
6-00.00
Selah
13.
12
Jonathan Taylor
6-00.00
University
19.
10
Seth Schmidt
5-10.00
Chiawana
19.
12
Jabriel Davis
5-10.00
West Valley (Spokane)
11
Jesus De La Torre-Aguilar
NH
A.C. Davis
11
D'Angelo Washington
NH
Auburn
Pole Vault
Varsity - Finals
x
1.
12
Ryan Shearman
15-03.00
Rocky Mountain
2.
12
Isaiah Whitman
14-00.00
Mead
3.
11
Zachary Klobutcher
14-00.00
Tahoma
4.
12
Jesse Smith
14-00.00
PR
Bremerton
5.
11
Brayden Freitag
14-00.00
Kamiakin
6.
-
Kyle Bradley
13-06.00
PR
Pasco
7.
12
Anthony Sylvester
13-06.00
SR
Lakeside (Nine Mile)
8.
11
Bryson Engebretsen
13-06.00
Enumclaw
9.
11
Wyatt Fiander
13-06.00
PR
Kennewick
10.
12
Zack Wellner
13-00.00
PR
LaSalle
10.
12
Dylan Madan
13-00.00
Lakewood
10.
11
Lafe Johnson
13-00.00
W F West
10.
11
TJ Lynch
13-00.00
PR
Hanford
10.
11
Brigam Nelson
13-00.00
Southridge
10.
12
Connor McMurray
13-00.00
Coeur D'Alene
16.
10
Elijah Ruiz
12-06.00
Chiawana
16.
12
Kameron Kinkade
12-06.00
Pullman
16.
11
Jesus De La Torre-Aguilar
12-06.00
A.C. Davis
19.
11
Bridger Pannell
12-00.00
PR
Joel Ferris
19.
12
Elias Wing
12-00.00
Lake City
21.
12
Steven Konwent
11-06.00
Sumner
21.
12
Sam Diercks
11-06.00
SR
Sandpoint
21.
12
Coleson Wynne
11-06.00
Lake Stevens
21.
12
Troy Hanes
11-06.00
Lewiston
21.
12
Wyatt Hillemann
11-06.00
Ellensburg
12
Losha Schroeder
NH
Eastmont
12
Brahm VanWoerden
NH
Bellingham
12
Brayden Maldonado
NH
Wenatchee
Long Jump
Varsity - Finals
x
1.
10
Brandon Montoya
23-03.00
Lyle/Wishram
2.
12
Jacob White
22-11.50
SR
Mt Spokane
3.
11
Tyler Trengove
22-07.25
PR
Post Falls
4.
12
Da'Vicious Wilson
22-05.00
PR
Bothell
5.
12
Bobby Say
22-04.00
PR
Tahoma
6.
11
Carson Christensen
21-11.50
PR
Enumclaw
7.
11
Hunter Mittleider
21-10.75
PR
Rocky Mountain
8.
12
Iyan Manju
21-10.50
SR
Bellingham
9.
12
Peterson Bohannon
21-03.50
LaSalle
10.
12
Tyler Cronk
21-02.50
Kentridge
11.
12
Shamrock Campbell
21-01.00
Joel Ferris
12.
12
Andre Sawyer
21-00.75
PR
Fife
13.
12
Sadath Aboudou
21-00.50
Shorecrest
14.
12
Quintyn Steele
20-08.00
PR
Southridge
15.
12
Kenneth Lewis
20-07.75
PR
East Valley (Yakima)
15.
12
Kyle Cozza
20-07.75
SR
Shadle Park
17.
12
David Njeri
20-06.25
Woodrow Wilson
18.
11
Javon Handcox
20-05.50
Walla Walla
19.
12
Taylor Dawson
20-05.00
SR
Coeur D'Alene
20.
12
Jackson Henry
20-04.00
Chiawana
21.
12
Dawson Crosby
20-02.50
Glacier Peak
22.
12
Josh Tano
20-02.00
PR
Kamiakin
23.
12
Anthony Hutchinson
20-01.75
Lake Stevens
24.
11
Joe Davis
20-01.50
PR
Ellensburg
25.
10
Keani Guthmueller
20-00.00
Lewis and Clark
26.
10
Tyrus Thomas
19-11.50
Pullman
27.
12
Caleb Meyer
19-08.75
SR
NW Christian (Colbert)
28.
10
Jacob Schnatter
19-08.00
Lake City
29.
12
Tucker Newman
19-07.75
Kennewick
30.
11
Colby White
19-06.00
W F West
31.
12
Connor Moore
19-05.50
Central Valley
31.
11
Braeden Schwarz
19-05.50
College Place
33.
11
Daniel Izquierdo
19-04.75
Hanford
33.
12
George Toponce
19-04.75
SR
Lakewood
35.
12
Cooper Cummings
19-04.50
Arlington
36.
11
Reggie Harris
19-03.75
West Valley (Yakima)
37.
12
Dudi Alqinawi
19-01.00
Redmond
38.
11
D'Angelo Washington
18-05.75
Auburn
39.
11
Chris Taylor
18-03.00
University
40.
10
Andre Mounadir
17-07.00
East Valley (Spokane)
10
Donovan Clark
ND
Sumner
11
Gerrit Larson
ND
Royal
Triple Jump
Varsity - Finals
x
1.
12
Bobby Say
47-01.75
PR
Tahoma
2.
12
Jacob White
46-08.00
PR
Mt Spokane
3.
12
Shamrock Campbell
46-00.00
Joel Ferris
4.
10
David Davydenko
45-10.25
PR
Sumner
5.
10
Dion Lee
45-03.00
PR
Chiawana
6.
12
David Njeri
44-10.75
SR
Woodrow Wilson
7.
11
Spencer Barrera
44-03.25
SR
Mt Spokane
8.
11
Wyatt Adams
42-11.75
PR
Mead
9.
10
Spencer Price
42-09.50
Rocky Mountain
10.
12
Vikram Gill
42-09.25
PR
Bothell
11.
12
Andre Sawyer
42-03.25
PR
Fife
12.
12
Dudi Alqinawi
41-10.25
PR
Redmond
13.
11
Carson Christensen
41-10.00
Enumclaw
14.
12
Sadath Aboudou
41-07.50
PR
Shorecrest
15.
12
Casey Ramirez
41-06.00
PR
Kennewick
16.
12
Dalton Thompson
41-05.50
PR
Walla Walla
17.
11
Jared Hathaway
41-05.25
East Valley (Spokane)
18.
11
D'Angelo Washington
41-03.50
PR
Auburn
18.
12
Dylan Mayo
41-03.50
PR
Bellingham
20.
12
Josh Tano
41-02.75
Kamiakin
21.
11
Daniel Izquierdo
41-02.25
PR
Hanford
22.
12
Damian Mercado
41-00.00
Tahoma
23.
12
Corey Brown
40-06.75
PR
Pasco
24.
10
James Lewis
40-05.25
Pullman
25.
11
Thomas Lewis
40-00.25
Lake Stevens
26.
11
Troy Yarter
39-11.50
W F West
27.
12
Anthony Jackson
39-06.25
Southridge
28.
11
Francisco Mercado-Hernandez
39-03.50
A.C. Davis
29.
11
Valerio Barajas
39-03.25
Ephrata
30.
11
Orion Walker
39-02.75
Ellensburg
31.
12
Davis Mattingly
38-10.75
Glacier Peak
32.
12
Cameron Lindstrom
38-07.00
College Place
33.
11
Yuxuan Bai
38-03.75
Central Valley
34.
10
Carlos Arteaga
38-03.50
Lewiston
35.
11
Gerrit Larson
38-02.00
Royal
36.
10
Hayden Nyberg
36-10.00
Eisenhower
37.
12
Aaron Valdez
36-04.00
Toppenish
100 Meters
Varsity - Finals
x
1.
11
Aliya Wilson
11.91a
Tahoma
2.
11
Skyler Walton
12.16a
SR
Wenatchee
3.
12
Anna Rodgers
12.41a
Lewis and Clark
4.
11
Emily Rohrer
12.50a
Fife
5.
11
Christal Johnson
12.57a
Puyallup
6.
11
Katherine Petsch
12.65a
Kamiakin
7.
11
Dena Shaffstall-Lassos
12.67a
Rocky Mountain
8.
10
Olivia Martín
12.77a
SR
Selah
9.
12
Tia Hill
12.81a
Ellensburg
10.
11
Alma Manzo
12.85a
Connell
100 Meters
Varsity - Prelims
x
1.
11
Aliya Wilson
12.13a
Tahoma
2.
11
Skyler Walton
12.41a
Wenatchee
3.
12
Anna Rodgers
12.44a
Lewis and Clark
5.
11
Emily Rohrer
12.62a
Fife
4.
11
Christal Johnson
12.67a
Puyallup
6.
11
Dena Shaffstall-Lassos
12.72a
Rocky Mountain
7.
11
Katherine Petsch
12.73a
Kamiakin
9.
10
Olivia Martín
12.78a
Selah
8.
11
Alma Manzo
12.84a
Connell
10.
12
Tia Hill
12.87a
Ellensburg
11.
10
LaTrouchka Duke
12.87a
West Valley (Spokane)
12.
10
Samiah Kuntz
12.89a
Mead
13.
12
Ami Njadoe
12.93a
Shorecrest
14.
10
Shannon Curtis
12.95a
West Valley (Yakima)
15.
11
Carmen Souza
12.99a
Bellingham
16.
10
Aniya Green
13.00a
Curtis
17.
12
Lauren Stavig
13.06a
Bothell
18.
11
Molly McCormick
13.08a
Central Valley
19.
10
Abby Kauffman
13.12a
Inglemoor
20.
10
Jessica Daode
13.17a
SR
Foster
21.
10
Britt Vaughn
13.20a
SR
Eastmont
22.
10
Mackenzie Aiken
13.20a
Glacier Peak
23.
12
Jaidyn Alexander
13.31a
Pasco
24.
12
Yasmine Boyland
13.39a
Lake Stevens
25.
12
Noelia Juarez
13.42a
Royal
26.
9
Carmen Fernandez
13.44a
A.C. Davis
27.
11
Jazmin Stockton
13.48a
Sandpoint
28.
10
Karly Kenny
13.53a
Walla Walla
29.
12
Lanayia Krehbeil-Richardson
13.59a
Sumner
30.
12
JojeAnn Rabanal
13.60a
East Valley (Yakima)
31.
9
Kassadi Suitonu
13.64a
Southridge
32.
10
Lauryn Rawls
13.82a
Oakesdale
33.
12
Hannah Haertling
13.83a
Chiawana
34.
10
Kaitlyn Cornish
13.90a
Colfax
35.
10
Ariel Loften
13.98a
Kiona-Benton
36.
10
Maya Thornton
13.99a
Kennewick
37.
11
Piper Lawson
14.59a
University
12
Elizabeth Hwang
DNS
Pullman
11
Lauryn Ford
DNS
Kentridge
200 Meters
Varsity - Finals
x
1.
11
Aliya Wilson
24.73a
Tahoma
2.
12
Maya Lebar
25.28a
Lewis and Clark
3.
12
Jenna Bouyer
25.36a
SR
Curtis
4.
11
Christal Johnson
25.69a
Puyallup
5.
11
Emily Rohrer
25.94a
Fife
6.
11
Katherine Petsch
26.11a
Kamiakin
7.
12
Marieke Visscher
26.25a
Shorecrest
8.
10
Olivia Martín
26.44a
Selah
9.
11
Dena Shaffstall-Lassos
26.72a
Rocky Mountain
200 Meters
Varsity - Prelims
x
1.
11
Aliya Wilson
25.29a
Tahoma
2.
12
Maya Lebar
25.31a
Lewis and Clark
5.
12
Jenna Bouyer
25.69a
Curtis
3.
11
Skyler Walton
25.75a
Wenatchee
6.
11
Christal Johnson
25.78a
Puyallup
9.
12
Marieke Visscher
26.12a
PR
Shorecrest
10.
11
Katherine Petsch
26.12a
Kamiakin
11.
11
Chloe Barylski
26.20a
Ridgevue
7.
11
Emily Rohrer
26.29a
Fife
4.
10
Olivia Martín
26.32a
SR
Selah
8.
11
Dena Shaffstall-Lassos
26.44a
Rocky Mountain
12.
9
Angelyca Chapman
26.60a
PR
Lake City
13.
11
Carmen Souza
26.64a
PR
Bellingham
14.
12
Lauren Stavig
26.67a
Bothell
15.
10
Shannon Curtis
26.71a
SR
West Valley (Yakima)
16.
12
Ashley Sande
26.75a
St George's
17.
10
LaTrouchka Duke
26.92a
West Valley (Spokane)
18.
10
Lillian Kirry
27.23a
Chewelah
19.
12
Noelia Juarez
27.28a
Royal
20.
11
Mya Spencer
27.34a
Ephrata
21.
11
Emily Moon
27.71a
Prosser
22.
10
Aliyah Calloway
27.78a
Lake Stevens
23.
11
Jazmin Stockton
27.80a
SR
Sandpoint
24.
12
Vanessa Valdez
27.85a
Eastmont
25.
12
Chloe Anastasi
27.85a
White River
26.
12
Megan Drake
27.94a
SR
Coeur D'Alene
27.
10
Jessica Daode
28.00a
SR
Foster
28.
12
Anne Hockett
28.08a
Oakesdale
29.
11
Chiara Allen-Featherman
28.08a
SR
Pullman
30.
12
Lexi Caniglia
28.18a
Joel Ferris
31.
12
Sierrah Bettin
28.32a
West Seattle
32.
10
Natalie Newman
28.46a
SR
LaSalle
33.
11
Ahna Duggan
28.59a
SR
Central Valley
34.
12
Paige Gardner
28.65a
Walla Walla
35.
12
Hannah Haertling
29.36a
Chiawana
12
Michelle Herbes
DNS
Union
400 Meters
Varsity - Finals
x
1.
11
Christal Johnson
56.81a
Puyallup
2.
11
Chloe Barylski
58.29a
PR
Ridgevue
3.
10
Amanda Fraga
58.73a
PR
Hanford
4.
12
Elena Willems
58.87a
PR
Glacier Peak
5.
12
Noelia Juarez
58.98a
PR
Royal
6.
12
Olivia Holmes
58.99a
SR
A.C. Davis
7.
12
Ashley Sande
59.13a
SR
St George's
8.
11
Faith Kennedy
60.07a
Lakeside (Nine Mile)
9.
12
Ronna Iverson
60.33a
SR
Shorecrest
10.
9
Angelyca Chapman
60.59a
PR
Lake City
11.
12
Anna Pecha
61.18a
Central Valley
12.
9
Alexandria Miller
61.25a
PR
Rocky Mountain
13.
11
Mya Spencer
61.29a
Ephrata
14.
12
Morgan Greene
61.37a
SR
Woodrow Wilson
15.
11
Melissa Phung
61.61a
SR
Woodinville
16.
11
Elizabeth James
61.63a
SR
Fife
17.
11
Dani Taylor
61.86a
PR
Eastmont
18.
9
Devon Lipkin
62.02a
Bothell
19.
11
Emily Moon
62.03a
SR
Prosser
20.
12
Rylee Brown
62.36a
Coeur D'Alene
21.
12
Caitlyn Axe
62.46a
PR
Redmond
22.
12
McKenzie Pavey-Smith
62.49a
PR
Pasco
23.
11
Kate Picanco
62.64a
SR
Lewis and Clark
24.
9
Erica Swift
62.71a
Inglemoor
25.
12
Lexi Caniglia
62.74a
SR
Joel Ferris
26.
9
Tyana Breedlove
62.80a
Kennewick
26.
10
Alyssa Agundis
62.80a
Chiawana
28.
11
Amber Jones
63.52a
SR
Oakesdale
29.
12
Ciera Bailey
64.01a
PR
Sandpoint
30.
12
Hannah Gardner
64.17a
Walla Walla
31.
10
Charly Plinski
64.37a
SR
Wenatchee
32.
11
Chiara Allen-Featherman
64.40a
SR
Pullman
33.
10
Emma Robbins
66.35a
SR
White River
34.
12
Alyssa Valdez
66.74a
SR
East Valley (Yakima)
35.
12
Julia Hess
67.75a
SR
Northwest
800 Meters
Varsity - Finals
x
1.
12
Elena Willems
2:17.66a
Glacier Peak
2.
12
Hannah Davidson
2:18.55a
SR
Sandpoint
3.
9
Hannah Paulsen
2:18.64a
PR
Kamiakin
4.
10
Geraldin Correa-Cambino
2:19.07a
PR
Kennewick
5.
12
Erica Pecha
2:20.39a
SR
Central Valley
6.
11
Payton Roberson
2:21.24a
Enumclaw
7.
10
Lauren McKinnon
2:21.61a
PR
Capital
8.
12
Erica Simison
2:21.93a
SR
Eisenhower
9.
9
Naomi Butler
2:22.70a
Lewis and Clark
10.
12
Abigail Goff
2:23.07a
SR
Lewis and Clark
11.
9
Emma Lund
2:23.71a
PR
Lake Stevens
12.
10
Ellie Rising
2:24.96a
PR
Goldendale
13.
12
Jayda Currin
2:25.06a
SR
Curtis
14.
9
Lauren Forster
2:25.20a
PR
Coeur D'Alene
15.
9
Bailey Warnica
2:25.23a
PR
Joel Ferris
16.
12
Kristin Pilgrim
2:25.94a
Hanford
17.
11
Madison Elizondo
2:26.07a
SR
Zillah
18.
10
Kerstin Ly
2:26.14a
SR
Bothell
19.
11
Melinda Day
2:26.32a
Tahoma
20.
12
Morgan Greene
2:26.52a
Woodrow Wilson
21.
12
Jordan Hartley
2:26.57a
SR
Wenatchee
22.
12
Hallie Jensen
2:27.28a
SR
Lakeside (Nine Mile)
23.
12
Olivia Willis
2:27.29a
Riverside
24.
11
Hailey Bullis
2:27.61a
PR
Chiawana
25.
11
Jenna Janke
2:27.76a
SR
North Central
26.
11
Kaylea Hartman
2:27.79a
SR
Selah
27.
10
Ella Heideman
2:28.21a
SR
Colville
28.
12
Audrey Piacsek
2:28.38a
SR
Ellensburg
29.
12
Dallas Borrego
2:30.29a
SR
Sunnyside
30.
12
Chloe Cosgrove
2:30.61a
Mt Si
31.
11
Livia Glascock
2:30.72a
Shorecrest
32.
10
Scout Santos
2:30.74a
SR
Northwest
33.
10
Sage Martin
2:31.29a
PR
Rocky Mountain
34.
11
Jenna Gardiner
2:31.37a
Post Falls
35.
12
Emma Raffman
2:31.39a
SR
Redmond
36.
12
Grace Gerardi
2:32.60a
SR
A.C. Davis
37.
11
Meleah Kandoll
2:33.10a
SR
Toutle Lake
38.
12
Emma Perry
2:33.61a
Oakesdale
1600 Meters
Varsity - Finals
x
1.
10
Laura Heywood
5:11.31a
SR
Rocky Mountain
2.
11
Andrea Markezich
5:11.80a
SR
Bear Creek
3.
9
Allie Janke
5:12.55a
North Central
4.
10
Alexis Palmer
5:13.96a
PR
Glacier Peak
5.
9
Ella Nelson
5:14.33a
PR
Walla Walla
6.
9
Bailey Warnica
5:16.76a
PR
Joel Ferris
7.
11
Mckenzie Gaines
5:17.21a
PR
Lewis and Clark
8.
12
Mackenzie Richards
5:17.63a
PR
Woodrow Wilson
9.
12
Claire Dingus
5:19.11a
SR
University
10.
9
Lauren Forster
5:20.03a
Coeur D'Alene
11.
9
Rowyn Stoner
5:20.59a
PR
Puyallup
12.
9
Chloe Connolly
5:20.65a
PR
Redmond
13.
9
Claire LeGallo
5:20.80a
PR
Sumner
14.
11
Kathryn Bushman
5:21.52a
PR
Hanford
15.
10
Ellie Rising
5:25.37a
SR
Goldendale
16.
10
Lilly Fetzer
5:25.76a
PR
West Valley (Yakima)
17.
11
Lydia Montgomery
5:26.67a
SR
Ingraham
18.
12
Ellee London
5:27.90a
Inglemoor
19.
9
Emma Owen
5:28.30a
PR
Lake Stevens
20.
12
Lizzie Stites
5:28.78a
SR
Southridge
21.
11
Carmen Eggleston
5:29.01a
SR
Asotin
22.
11
Sophia Abb
5:29.18a
Eisenhower
23.
12
Kay Lester
5:29.53a
PR
Royal
24.
9
Avery Tripp
5:29.55a
PR
Mt Spokane
25.
12
Emma Moon
5:34.44a
SR
W F West
26.
12
Brooklyn Lowe
5:38.79a
Kamiakin
27.
12
Ada Naranjo
5:40.72a
SR
A.C. Davis
28.
10
Kaelyn Devaney
5:54.81a
Bellingham
1 Mile
Varsity - Finals
x
1.
12
Katie Thronson
4:58.08a
PR
Lewis and Clark
2.
10
Robyn Reeder
5:05.70a
PR
Capital
3.
10
Erinn Hill
5:06.19a
SR
North Central
4.
12
Breanna Glover
5:06.85a
PR
Tahoma
5.
11
Olivia Markezich
5:07.96a
PR
Bear Creek
6.
12
Hunter Storm
5:10.60a
PR
Enumclaw
7.
11
Brooke Wallace
5:11.17a
PR
Glacier Peak
8.
12
Ashlyn Ramos
5:16.14a
PR
Eastside Catholic
9.
10
Lizzy Shaw
5:17.10a
PR
Riverside
10.
12
Payton Fratusco
5:18.44a
PR
Rocky Mountain
11.
12
Rebecca Lehman
5:19.72a
PR
University
12.
11
Lauren Block
5:25.95a
PR
Shorecrest
13.
10
Leah Holmgren
5:28.87a
PR
Ellensburg
14.
12
Isa Meyers
5:29.87a
SR
Northwest
15.
11
Rees Jacot
5:37.18a
PR
Curtis
12
Chloe Cosgrove
DNF
Mt Si
3200 Meters
Varsity - Finals
x
1.
10
Robyn Reeder
11:09.55a
SR
Capital
2.
12
Molly Mattson
11:11.04a
PR
Selah
3.
12
Kalen Johnson
11:11.38a
PR
Zillah
4.
10
Aviry Stratton
11:12.38a
PR
Glacier Peak
5.
10
Mia Hill
11:12.45a
SR
North Central
6.
11
Macenna Hansen
11:18.07a
Northwest
7.
11
Maggie Bauer
11:19.19a
Curtis
8.
11
Lillian Visser
11:21.92a
SR
Shorecrest
9.
12
Hannah Barone
11:37.61a
SR
Mead
10.
10
Annika Esvelt
11:38.17a
PR
West Valley (Spokane)
11.
10
Veronica Caldwell
11:44.64a
SR
Puyallup
12.
11
Grace Arnold
11:46.41a
PR
Hanford
13.
10
Marielise Taylor
11:46.60a
North Central
14.
12
Abigail Smith
11:47.09a
SR
Lewis and Clark
15.
10
Alaina Stone
11:47.79a
Colville
16.
12
Rebecca Lehman
11:53.24a
University
17.
10
Halle Caviness
11:55.09a
PR
Joel Ferris
18.
11
Maia Dykstra
11:55.64a
PR
Asotin
19.
11
Brooklyn Shell
11:55.84a
SR
Coeur D'Alene
20.
12
McKenna Wilson
11:55.93a
PR
Sumner
21.
11
McKinzi Teeples
11:58.16a
SR
Kamiakin
22.
12
Kay Lester
12:08.88a
PR
Royal
23.
12
Emma Moon
12:09.69a
W F West
24.
10
Lauren Lehr
12:15.37a
Redmond
25.
10
Olivia Sine
12:20.40a
SR
Central Valley
26.
10
Ashlyn Hill
12:21.03a
Eastmont
27.
11
Niah Brass
12:21.79a
Sandpoint
28.
12
Camryn Berryhill
12:54.94a
SR
White River
12
Mary Neder
DNS
St George's
11
Grace Much
DNS
Bellingham
10
Lilly Fetzer
DNS
West Valley (Yakima)
10
Abigail Hill
DNS
Lake Stevens
11
Moira Woods
DNS
Tahoma
100m Hurdles - 33"
Varsity - Finals
x
1.
10
Alaina Brady
14.62a
PR
Tahoma
2.
11
Nyenuchi Okemgbo
14.67a
SR
Hanford
3.
12
Marieke Visscher
14.84a
PR
Shorecrest
4.
12
Zella Conley
14.85a
SR
Mead
5.
12
Saudia Heard
15.11a
Curtis
6.
11
McCall DeChenne
15.42a
Ephrata
7.
10
Lillian Kirry
15.61a
Chewelah
8.
12
Rebecca Thareek
15.70a
Auburn
9.
11
Klaire Mitchell
15.70a
SR
Lake City
10.
12
Emma Simpson
16.21a
Eastmont
100m Hurdles - 33"
Varsity - Prelims
x
1.
10
Alaina Brady
14.92a
Tahoma
2.
12
Zella Conley
14.93a
Mead
3.
11
Nyenuchi Okemgbo
15.01a
Hanford
5.
12
Marieke Visscher
15.27a
Shorecrest
6.
12
Rebecca Thareek
15.32a
SR
Auburn
7.
11
McCall DeChenne
15.38a
SR
Ephrata
4.
12
Saudia Heard
15.63a
Curtis
8.
11
Klaire Mitchell
15.75a
Lake City
9.
10
Lillian Kirry
15.84a
Chewelah
10.
12
Emma Simpson
15.99a
Eastmont
11.
11
Rachel Garrity
16.01a
Lakeside (Nine Mile)
12.
11
Elizabeth Ferrell
16.09a
SR
Wenatchee
13.
11
Kenna Jones
16.10a
Rocky Mountain
14.
11
Aubrie Meadors
16.19a
PR
East Valley (Yakima)
15.
10
Amaya Martin
16.24a
PR
North Central
15.
12
Hailey Reiboldt
16.24a
Southridge
17.
9
Lauren Binkley
16.33a
Puyallup
18.
11
Amelia Hewson
16.42a
PR
Northwest
19.
12
Allison Gilliam
16.65a
SR
Goldendale
20.
9
Lyqualah Kinsey
16.65a
PR
Pasco
21.
11
Palmer Flippo
16.68a
SR
Chiawana
22.
11
Miah Allison
16.77a
PR
Lake Stevens
23.
12
Paige Gardner
16.88a
SR
Walla Walla
24.
9
Lauren Tornow
16.91a
W F West
25.
12
Anne Hockett
16.94a
Oakesdale
26.
10
Peyton Teevens
16.99a
Pullman
27.
12
Midori Raymond
17.11a
SR
Moses Lake
28.
11
Marissa Orrino
17.14a
Central Valley
29.
12
Lanayia Krehbeil-Richardson
17.22a
Sumner
30.
12
Catherine Janiszewski
17.26a
Woodinville
31.
12
Treshur Allen
17.35a
Mt Spokane
32.
12
Symmone Davis
17.36a
West Seattle
33.
12
Lori Gomez
17.64a
Othello
34.
12
Maddison Ruther
19.70a
Fife
35.
11
Britney Donais
20.43a
Kamiakin
12
Theresa Mayanja
DNS
Bothell
11
Piper Lawson
DNS
University
300m Hurdles - 30"
Varsity - Finals
x
1.
12
Ami Njadoe
44.72a
PR
Shorecrest
2.
11
Nyenuchi Okemgbo
44.90a
SR
Hanford
3.
12
Charissa Bacon
45.87a
Curtis
4.
12
Tia Hill
46.13a
SR
Ellensburg
5.
11
Klaire Mitchell
46.50a
PR
Lake City
6.
10
Alaina Brady
46.53a
Tahoma
7.
11
McCall DeChenne
46.82a
Ephrata
8.
12
Brooke McClurkin
46.86a
PR
Coeur D'Alene
9.
11
Miah Allison
47.30a
SR
Lake Stevens
10.
10
Lillian Kirry
47.41a
SR
Chewelah
11.
10
Ruthie Edrington
47.46a
SR
Chiawana
12.
9
Jennah Carpenter
47.50a
Lewiston
13.
12
Anne Hockett
47.51a
SR
Oakesdale
14.
12
Abigail Snyder
47.59a
Walla Walla
15.
11
Grace Patterson
47.97a
SR
Northwest
16.
12
Rebecca Thareek
48.08a
SR
Auburn
17.
10
Emily Cardwell
48.11a
Puyallup
18.
12
Alex Howerton
48.21a
SR
Woodinville
19.
12
Lanayia Krehbeil-Richardson
48.22a
SR
Sumner
20.
9
Lauren Tornow
48.44a
PR
W F West
21.
11
Mathilde Kodal
48.83a
Bothell
22.
12
Ellie Schlake
49.04a
SR
Rocky Mountain
23.
11
Britney Donais
49.07a
Kamiakin
24.
12
Kassidy Keller
49.09a
Central Valley
25.
12
Obiomachi Abonyi
49.46a
SR
Moses Lake
26.
12
Andreea Ifrim
49.55a
Redmond
27.
11
Hannah Clymer
49.74a
SR
Glacier Peak
28.
11
Hallie Wall
50.06a
Inglemoor
29.
10
Ila Davis
50.38a
Lewis and Clark
30.
12
Treshur Allen
50.42a
PR
Mt Spokane
31.
11
Sarah Wilensky
50.42a
PR
LaSalle
32.
10
Amaya Martin
50.69a
North Central
33.
10
Paige Davidson
51.03a
Sandpoint
34.
10
Makayla Melcher
51.15a
SR
White River
35.
12
Madeline Houston-Tedrick
51.38a
SR
Bremerton
36.
9
Lyqualah Kinsey
51.48a
Pasco
37.
11
McKenzie Howard
52.12a
Selah
38.
11
Brissia Valenciano
53.36a
Othello
4x100 Relay
Varsity - Finals
x
1.
Alaina Brady
Alisha Wilson
Adaji Osaro-Igwe
Aliya Wilson
46.91a
Tahoma
2.
Cilviya Jones
Maya Lebar
Ysabella Panzeri
Anna Rodgers
48.01a
Lewis and Clark
3.
Aniya Green
Lexi Ellis
Rieko Wilford
Jenna Bouyer
48.81a
Curtis
4.
Aubrey Springer
Samiah Kuntz
Alvanique Smith
Zella Conley
49.43a
Mead
5.
Marieke Visscher
Ami Njadoe
Sydney Brandt
Ronna Iverson
49.53a
Shorecrest
6.
Ellen Ferrell
Skyler Walton
Elizabeth Ferrell
Ariana Escobedo
50.09a
Wenatchee
7.
Vanessa Valdez
Alyssa Konarek
Emma Simpson
Dani Taylor
50.28a
Eastmont
8.
Ahna Duggan
Molly McCormick
Hayden McAuliff
Maci Young
50.47a
Central Valley
9.
Leighton Stolworthy
Dena Shaffstall-Lassos
Aubree Denker
Alexandria Miller
50.51a
Rocky Mountain
10.
Maddison Ruther
Madison Kenney
Elizabeth James
Emily Rohrer
50.73a
Fife
11.
Kinsey Freeman
Angelyca Chapman
Lilith Tweedy
Klaire Mitchell
51.21a
Lake City
12.
Katherine Hunter-solis
Aliyah Calloway
Monet Rundle
Yasmine Boyland
51.27a
Lake Stevens
13.
Jaidyn Alexander
Amber Elliott
Megan Wilkinson
Lyqualah Kinsey
51.33a
Pasco
14.
Alexis Torok
Rachel Garrity
Payton Stueckle
Faith Kennedy
51.41a
Lakeside (Nine Mile)
15.
Halli Whitby
Heather Hawkins
Krislyn Freeman
Alma Manzo
51.61a
Connell
16.
-
Sophie Rouse
Elizabeth Yochum
Carmen MacRae
Andreea Ifrim
51.63a
Redmond
16.
Elexis Hollis
Caitlyn Cheney
Abbey Roberts
Tia Hill
51.63a
Ellensburg
18.
Karly Kenny
Abigail Snyder
Ellie Sievertsen
Madelyn Knight
51.64a
Walla Walla
19.
Brooke McClurkin
Niki Hare
Megan Drake
Lily Hollibaugh
51.82a
Coeur D'Alene
20.
Lanie Rettig
Brigid Dennehy
Maleda Sims
Amelia Hewson
51.94a
Northwest
21.
Sofia Jorgenson
Carmen Souza
Aysa Crocker
Jaden Stevenson
51.96a
Bellingham
22.
JojeAnn Rabanal
Aubrie Meadors
Hannah Riel
Alyssa Valdez
51.96a
East Valley (Yakima)
23.
Abby Monson
Emily Reid
Abby Kauffman
Isabella Reed
52.02a
Inglemoor
24.
-
Hannah McGinnes
Emma Robbins
Chloe Mitchell
Chloe Anastasi
52.16a
White River
25.
Sierrah Bettin
Symmone Davis
Katherine Long
Chloe Cunliffe
52.29a
West Seattle
26.
Jade Ennis-Palmer
Emma Thornburg
Kelly Robertson
Courtney Bennett
52.73a
W F West
27.
Jordan Bustamante
Piper Lawson
Taylor Rian Anderson
Jo-Weh Flumo
53.56a
University
28.
Hannah Clymer
Samantha Boyle
Madison Seelhoff
Mackenzie Aiken
54.00a
Glacier Peak
29.
Jacqueline Ochoa
McKenzie Howard
Jessica Thomas
Kendyl Fitzsimmons
54.60a
Selah
Jalara Allen
Carli Short
Katharine Whitman
Shannon Curtis
DNS
West Valley (Yakima)
4x400 Relay
Varsity - Finals
x
1.
Jenna Bouyer
Rieko Wilford
Jayda Currin
Charissa Bacon
3:58.07a
Curtis
2.
Lauren Binkley
Carlie Strom
Charisma Smith
Christal Johnson
4:00.43a
Puyallup
3.
Sophia Sherman
Erica Seiler
Nyenuchi Okemgbo
Amanda Fraga
4:01.57a
Hanford
4.
Eloika Schemmel
Lauren Block
Ami Njadoe
Ronna Iverson
4:01.98a
Shorecrest
5.
Sage Martin
Nathalia Campos
Payton Fratusco
Laura Heywood
4:02.84a
Rocky Mountain
6.
Mackenzie Aiken
Hannah Clymer
Brooke Wallace
Elena Willems
4:06.94a
Glacier Peak
7.
McKenzie Howard
Molly Mattson
Kaylea Hartman
Olivia Martín
4:08.64a
Selah
8.
Anna Pecha
Molly McCormick
Maci Young
Erica Pecha
4:09.05a
Central Valley
9.
Brooke McClurkin
Lauren Baldeck
Megan Drake
Rylee Brown
4:09.18a
Coeur D'Alene
10.
Britney Donais
Hannah Paulsen
Katherine Petsch
Kylie Scherbarth
4:09.50a
Kamiakin
11.
Abigail Goff
Ila Davis
Kate Picanco
Naomi Butler
4:09.53a
Lewis and Clark
12.
Devon Lipkin
Emily Gibson
Mallory Harder
Lauren Stavig
4:10.79a
Bothell
13.
Chloe Mitchell
Tori Schmidtke
Taylor Schmidtke
Chloe Anastasi
4:11.05a
White River
14.
Mackenzie Delgado
Monet Rundle
Miah Allison
Emma Lund
4:12.24a
Lake Stevens
15.
Cambrie Rickard
Grace Harrill
Reagan Ivey
Ashley Sande
4:12.55a
St George's
16.
Lilith Tweedy
Kinsey Freeman
Angelyca Chapman
Klaire Mitchell
4:12.70a
Lake City
17.
Courtney Bennett
Kelly Robertson
Emma Thornburg
Lauren Tornow
4:12.93a
W F West
18.
Hailey Bullis
Brooke Thorne
Alyssa Agundis
Hannah Haertling
4:13.22a
Chiawana
19.
Ashlynn Sylve
Alana Newborn
Hannah Riel
Alyssa Valdez
4:14.23a
East Valley (Yakima)
20.
Alex Howerton
Katie Minnehan
Catherine Janiszewski
Melissa Phung
4:14.44a
Woodinville
21.
Gabrielle Westlund
Ciara Alston
Jordan Craft
Elizabeth James
4:14.82a
Fife
22.
Camille Dondji
Madison Thompson
Leah Holmgren
Audrey Piacsek
4:15.51a
Ellensburg
23.
Tyana Breedlove
Stephany Lamas
Essence Estrada
Geraldin Correa-Cambino
4:15.70a
Kennewick
24.
Sophie Rouse
Morgan Myers
Emma Raffman
Caitlyn Axe
4:16.93a
Redmond
25.
Emma Simpson
Britt Vaughn
Alyssa Konarek
Dani Taylor
4:17.13a
Eastmont
26.
Faith Kennedy
Hallie Jensen
Melia Braun
Madelyn Buckley
4:17.77a
Lakeside (Nine Mile)
27.
Abigail Delay
Abigail Wood
Kay Lester
Noelia Juarez
4:17.88a
Royal
28.
Hannah Gardner
Paige Gardner
Emmalynn Ogden
Kendal Tyler
4:18.22a
Walla Walla
29.
Logan Reed
Emma Perry
Elisabeth Perry
Amber Jones
4:18.91a
Oakesdale
30.
Charly Plinski
Jaden Griggs
Ellie Toth
Jordan Hartley
4:20.18a
Wenatchee
31.
Ellee London
Hallie Wall
Noja Lajauskaite
Hannah Cottnair
4:22.14a
Inglemoor
32.
Ciera Bailey
Bionce Vincent
Paige Davidson
Hannah Davidson
4:25.74a
Sandpoint
33.
Sierrah Bettin
Melody Potratz
Madison Kipley
Evelyn Hootman
4:27.08a
West Seattle
34.
Ella Heideman
Emily Montgomery
Alaina Stone
Evonne Stehr
4:35.69a
Colville
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
Varsity - Finals
x
1.
Arianna Ghiorso
Alexandria Miller
Callie Johnson
Nathalia Campos
12:42.92a
Rocky Mountain
2.
Madison Elizondo
Addison Krueger
Kaia John
Kalen Johnson
12:45.24a
Zillah
3.
Allie Janke
Chloe McDermott
Jenna Janke
Bethany Meek
12:46.20a
North Central
4.
Claire Dingus
Caitlin Kosmicki
Taylor Rian Anderson
Rebecca Lehman
12:50.61a
University
5.
Savannah Pratt
Molly McCormick
Anna Pecha
Erica Pecha
12:56.00a
Central Valley
6.
Isa Meyers
Greta Herrington
Julia Hess
Macenna Hansen
12:57.10a
Northwest
7.
Kendra Keller
Aayiana Fuller
Kristin Pilgrim
Cathy Hu
13:02.70a
Hanford
8.
Molly Stephenson
Madi Oliva
Sophia Abb
Erica Simison
13:11.94a
Eisenhower
9.
Rylee Brown
Brooke McClurkin
Lauren Baldeck
Brooklyn Shell
13:17.71a
Coeur D'Alene
10.
Emily Montgomery
Evonne Stehr
Ella Heideman
Alaina Stone
13:25.41a
Colville
11.
Rylie Darlington
Lindsay Ardry
Madeline Watkins
Samantha Boyle
13:28.31a
Glacier Peak
12.
Charis Williams
Sierra Richardson
Kaylea Hartman
Anna Swedin
13:30.06a
Selah
13.
Heidi Hopkins
Brooklyn Lowe
Marisa Memmott
McKinzi Teeples
13:38.79a
Kamiakin
14.
Chloe Braedt
Ciera Bailey
Kali Scheel
Heather Wallace
13:44.86a
Sandpoint
15.
Emma Ames
Melia Braun
Makaylie Stockert
Madelyn Buckley
13:47.87a
Lakeside (Nine Mile)
16.
Tesslyn Preppernau
Camille Dondji
Madison Thompson
Emily Dittmer
13:48.79a
Ellensburg
17.
Sarah Humphreys
Sydney Ward
Tate Nelson
Bailey Vanderwilde
13:56.99a
Lewis and Clark
18.
Evelyn Hootman
Madison Kipley
Melody Potratz
Sonya Chin
14:03.85a
West Seattle
19.
Makayla Melcher
Tori Schmidtke
Taylor Schmidtke
Camryn Berryhill
14:04.85a
White River
20.
Liv Sargent
Isabella Pounder
Gabi Hager
Ella Richardson
14:07.22a
Mt Spokane
21.
Natalie Hakim
Dahlia McAllister
Alyssa Moore
Delaney McCormack
14:07.33a
Shorecrest
22.
Amelia Muscott
Ailey Butler
Naho Masaki
Tasia Meyer
14:11.41a
Redmond
23.
Gina Svab
Erica Swift
Noja Lajauskaite
Hannah Cottnair
14:14.37a
Inglemoor
24.
Elaina Goulet
Lexi Heimbigner
Ashlyn Hill
Lorena Zepeda
14:15.55a
Eastmont
25.
Hannah Nelson
Libby Nelson
Alexia Sioda
Katrina Wangen
14:19.73a
Curtis
26.
Lindsey Sheffield
Jayleen Chavez-contreras
Hannah Bremerman
Dania Cox
14:22.92a
West Valley (Yakima)
27.
Callie Buchanan
Holly Riley
Jessika Smith
Madison Howe
14:28.95a
Lakewood
28.
Karalee Edvalson
Courtney Storaci
Sydney Spencer
Jill Essency
14:39.58a
Richland
29.
Margaret Macduff
McKenzie Pavey-Smith
Letticia Gallegos
Katelin Killoy
14:50.21a
Pasco
Shot Put - 4kg
Varsity - Finals
x
1.
12
Mayyi Mahama
40-03.75
PR
Pullman
2.
12
Samara Nelson
39-08.50
Central Valley
3.
12
Hailey Leeking
39-01.25
SR
North Central
4.
9
Kiana Lino
39-00.00
PR
Shorecrest
5.
12
Emily Hernandez
38-07.25
Lake City
6.
12
Heather Hawkins
37-05.75
Connell
7.
12
Jordan Fong
37-05.00
Kentlake
8.
12
Payton Walker
37-03.50
SR
Pullman
9.
12
Hannah Aaenson
36-08.50
Lake Stevens
10.
11
Abby Rodriguez
35-11.75
Prosser
11.
9
Jordynn Hutchinson
35-09.75
Mead
12.
12
Lanayia Krehbeil-Richardson
35-06.25
Sumner
13.
11
Tanya Simora
35-02.50
Puyallup
14.
12
Veronique Abaglo
35-02.25
PR
Fife
15.
11
Micayla Wallahee
35-00.75
Toppenish
16.
12
Letauaeletise Hunkin
34-08.75
Spanaway Lake
17.
11
Olivia Mikkelsen
34-03.00
Lakeside (Nine Mile)
18.
10
Moeshana Maiava
34-01.75
Foster
19.
10
Payton Kistler
33-05.00
Curtis
20.
11
Peyton Henry
33-04.00
Mt Spokane
21.
10
Kahlani Schloss
33-00.50
A.C. Davis
22.
11
Carmen Breen
32-11.00
Coeur D'Alene
23.
11
Hannah Gilmore
32-10.50
Walla Walla
24.
11
Kidera Miller
32-09.25
Kennewick
25.
12
Keara Simpson
32-07.50
Lake City
26.
11
Kylie Turner
32-06.75
University
26.
12
Kaitlyn Hartman
32-06.75
Redmond
28.
12
Avery Fisk
32-05.00
Ellensburg
28.
10
Ally Long
32-05.00
Wenatchee
30.
10
Alyssa Horne
32-01.00
Richland
31.
12
Chanceler Williams
31-11.75
Kamiakin
32.
12
Jadyn Corder
31-11.25
St. John-Endicott-La...
33.
11
Jade Ennis-Palmer
31-10.50
W F West
34.
12
Nicole Nate
31-09.00
Rocky Mountain
35.
11
Noelle Sirmon
31-02.75
Bothell
36.
11
Renee Ohs
30-01.75
Moses Lake
37.
11
Abbigal Triou
30-01.50
Mt Si
38.
12
Sydni Contreras
30-00.25
Wapato
39.
11
Lina Mercado
29-11.00
Eastmont
40.
11
Katherine Potts
29-09.50
Glacier Peak
40.
11
Peyton Santos
29-09.50
Southridge
12
Samantha Schmidt
ND
Chiawana
12
Kate Hazen
ND
Selah
Discus - 1kg
Varsity - Finals
x
1.
12
Jordan Fong
134-02
Kentlake
2.
12
Keara Simpson
128-06
Lake City
3.
12
Skylar Druffel
123-05
Walla Walla
4.
12
Hailey Leeking
121-08
North Central
5.
12
Halli Whitby
120-01
PR
Connell
6.
12
Mayyi Mahama
120-00
Pullman
7.
12
Samara Nelson
117-03
Central Valley
8.
12
Hannah Aaenson
110-01
Lake Stevens
9.
12
Kaitlyn Hartman
109-07
SR
Redmond
10.
11
Micayla Wallahee
108-08
PR
Toppenish
11.
12
Chanceler Williams
108-08
Kamiakin
12.
12
Avery Fisk
106-06
Ellensburg
13.
11
Katherine Potts
106-03
PR
Glacier Peak
14.
12
Jadyn Corder
104-07
St. John-Endicott-La...
15.
10
Suzanne Gelston
101-09
Hanford
16.
10
Kahlani Schloss
101-08
A.C. Davis
17.
9
Jordynn Hutchinson
101-06
Mead
18.
10
Alexa Bischoff
101-02
Southridge
19.
12
Mackenzie Morris
99-10
Post Falls
20.
11
Lacy Johnson
99-10
Moses Lake
21.
11
Brinley Whitby
99-08
Richland
22.
12
Abbie Jo Carlson
98-04
Enumclaw
23.
10
Kathaleen Croffut
98-01
Eisenhower
24.
12
Letauaeletise Hunkin
97-10
Spanaway Lake
25.
12
Breanna Shaffer
96-05
Kennewick
26.
11
Kylie Turner
96-04
University
27.
11
Emily Elswick
96-01
SR
Morton White Pass
28.
12
Avery Mickelsen
95-07
Ephrata
29.
10
Melany Garfias
95-02
SR
Bellingham
30.
10
Liandra Haden
94-02
Chewelah
31.
10
Payton Kistler
93-02
Curtis
32.
11
Carmen Breen
92-03
Coeur D'Alene
33.
11
Hailey Champagne
91-11
Lakeside (Nine Mile)
34.
11
Peyton Henry
90-09
SR
Mt Spokane
35.
11
Jenae Usselman
90-00
Mt Si
36.
9
Noelyn Shriver
89-11
Lewiston
37.
9
Kiana Lino
89-01
Shorecrest
38.
11
Ashley Gold
86-07
Wenatchee
39.
12
Kayla Elika
85-11
Fife
40.
10
Lauryn Rawls
83-01
Oakesdale
41.
12
Kendra Bottenberg
81-03
W F West
42.
11
Audreyahnna Savell
77-01
Ridgevue
Javelin - 600g
Varsity - Finals
x
1.
12
Paige Shimkus
144-06
PR
Lakewood
2.
11
Tanya Simora
140-04
Puyallup
3.
12
Emma Wenzel
130-01
SR
Walla Walla
4.
11
Kaitlyn Ream
129-06
Christian Faith
5.
11
Jenae Usselman
128-11
PR
Mt Si
6.
12
Kendra Bottenberg
124-07
W F West
7.
11
Olivia Mikkelsen
124-01
PR
Lakeside (Nine Mile)
8.
11
Lauren Desmarais
114-07
LaSalle
9.
12
Jordan Fong
114-06
Kentlake
10.
11
Nicole Gall
113-11
PR
Richland
11.
12
Demary Sugg
110-02
Wenatchee
12.
12
Karissa Delp
109-03
Zillah
13.
11
Aliya Rutledge
108-05
SR
Oakesdale
14.
12
Hannah Aaenson
108-03
SR
Lake Stevens
15.
11
Alyn Harder
108-02
PR
St. John-Endicott-La...
16.
11
Kiley Braulik
107-08
Tahoma
17.
12
Annika Briggs
106-07
Joel Ferris
18.
12
Katerina Moeller
105-01
SR
Mead
19.
11
Noelle Sirmon
104-08
Bothell
20.
12
Madison Arlt
103-06
SR
Ellensburg
21.
10
Liandra Haden
102-05
PR
Chewelah
22.
11
Renee Ohs
102-00
Moses Lake
23.
11
Jaxyn Farmen
101-07
PR
Medical Lake
24.
9
Tiana Watson
101-03
Goldendale
25.
10
Brooke Bauman
98-00
Glacier Peak
26.
11
Teresa Sijgers
97-11
Hanford
27.
11
Kylie Turner
97-08
SR
University
28.
12
Breanna Shaffer
95-04
Kennewick
29.
11
Lesly Raygoza
94-00
Royal
30.
10
Alexa Bischoff
93-03
Southridge
31.
11
Kelly Martin
93-00
A.C. Davis
32.
12
Katelyn Ostrowski
91-06
Ephrata
33.
10
Britney Carvajal-Ramirez
90-10
Othello
34.
12
Chanceler Williams
86-10
Kamiakin
35.
11
Kaya Search
1-06
Chiawana
High Jump
Varsity - Finals
x
1.
12
Drew Butler
5-06.00
PR
Eastside Catholic
2.
11
Julia Hayes
5-06.00
PR
Valley Christian
3.
12
Monica Kaylor
5-04.00
SR
Kennewick
4.
11
Sarah Wilensky
5-04.00
PR
LaSalle
5.
9
Jennah Carpenter
5-04.00
PR
Lewiston
6.
12
Rebecca Thareek
5-04.00
SR
Auburn
7.
12
Annika Briggs
5-02.00
Joel Ferris
8.
11
Katie Rhodes
5-02.00
Mt Spokane
9.
12
Karsten Gering
5-02.00
SR
North Central
9.
12
Kaitlyn Ditter
5-02.00
Eisenhower
9.
11
Laena Tieng
5-02.00
SR
Tahoma
9.
9
Brooke Davison
5-02.00
Hanford
13.
11
Karlie Stewart
5-00.00
Mt Si
13.
12
Allanah Johnson
5-00.00
Puyallup
13.
11
Alexandra Vargas
5-00.00
SR
West Valley (Spokane)
13.
10
Emma Ramage
5-00.00
PR
Coeur D'Alene
13.
12
Madi VonBrethorst
5-00.00
Joel Ferris
13.
12
Yareli Ochoa
5-00.00
Lakewood
13.
12
Piper Cai
5-00.00
Colfax
13.
12
Allie Cherrington
5-00.00
Lakeside (Nine Mile)
13.
10
Gina Grant
5-00.00
Royal
22.
12
Halle Hull
4-10.00
Selah
22.
11
Tyianna Barnett
4-10.00
Curtis
22.
11
Mikenna Rasmussen
4-10.00
Southridge
22.
11
Noelani Helm
4-10.00
Walla Walla
22.
12
Emma Perry
4-10.00
Oakesdale
22.
11
Kenna Jones
4-10.00
PR
Rocky Mountain
12
Madison Licari
NH
Fife
9
Piper Ferch
NH
Redmond
12
Trinda Ackley
NH
East Valley (Yakima)
10
Peyton Teevens
NH
Pullman
12
Andrea Franks
NH
Chewelah
Pole Vault
Varsity - Finals
x
3.
9
Hana Hill
12-03.00
PR
Lakeside (Nine Mile)
4.
12
Kim Kramers
12-00.00
PR
Inglemoor
5.
12
Paige Dallmann
11-03.00
Rocky Mountain
6.
10
Annie Hatzenbeler
11-03.00
PR
Nathan Hale
7.
11
Mackenzie Lamey
11-00.00
PR
Wenatchee
8.
11
Abigail Winstead
11-00.00
PR
Kamiakin
8.
12
Hally Ruff
11-00.00
SR
Walla Walla
10.
12
Madison Licari
10-06.00
SR
Fife
11.
10
Lauren Sturgill
10-00.00
Sammamish
11.
12
Skylar Walston
10-00.00
Sehome
11.
12
Cierra Graham
10-00.00
Lewis and Clark
11.
12
Jessica Harpel
10-00.00
Joel Ferris
11.
10
Ruthie Edrington
10-00.00
PR
Chiawana
11.
12
Cleo Tolman
10-00.00
Southridge
17.
12
Allie Cherrington
9-06.00
Lakeside (Nine Mile)
17.
11
Megan Flexhaug
9-06.00
W F West
17.
11
Jordyn Tuning
9-06.00
LaSalle
17.
10
Olivia Martín
9-06.00
PR
Selah
17.
11
Jaya Cannady
9-06.00
Shorecrest
22.
11
Alexandra Partch
9-00.00
Sunnyside
22.
9
Gabi Hansen
9-00.00
Woodinville
22.
10
Caitlyn Carter
9-00.00
Kennewick
22.
12
Chloe Robbins
9-00.00
Central Valley
26.
12
Audrey Moore
8-06.00
Eastmont
26.
12
Piper Cai
8-06.00
Colfax
26.
12
Abby Dubeau
8-06.00
SR
Bremerton
26.
11
Kaitlyn Moss
8-06.00
Lake City
26.
10
Ryzele Lagdaan
8-06.00
Glacier Peak
11
Adelaide Konwent
NH
Sumner
12
Emma Seth
NH
Lakewood
12
Madeline Domico
NH
Bellingham
12
Hayley Rayburn
NH
Tahoma
1.
11
Chloe Cunliffe
13-03.00
West Seattle
2.
12
Taylen Langin
13-00.00
Rocky Mountain
Long Jump
Varsity - Finals
x
1.
12
Anna Rodgers
18-10.50
SR
Lewis and Clark
2.
11
Alisha Wilson
18-04.50
Tahoma
3.
12
Lexi Ellis
17-09.50
Curtis
4.
10
Alaina Brady
17-08.25
Tahoma
5.
12
Alvanique Smith
17-06.25
PR
Mead
6.
11
Ellen Ferrell
17-03.50
SR
Wenatchee
7.
10
Nicole Gieser
17-03.00
PR
Rocky Mountain
8.
11
Grace Martin
17-01.00
Joel Ferris
9.
12
Sydney Brandt
17-01.00
Shorecrest
10.
10
Jaden Stevenson
17-00.50
PR
Bellingham
11.
11
Madelyn Knight
16-10.75
PR
Walla Walla
12.
11
Alma Manzo
16-10.25
Connell
13.
9
Jennah Carpenter
16-04.50
PR
Lewiston
14.
10
Natalie Newman
16-04.25
PR
LaSalle
15.
9
Lauren Tornow
16-03.50
PR
W F West
16.
10
Amanda Fraga
16-02.00
Hanford
17.
10
Caelah Cutlip
16-01.25
PR
University
17.
12
Mackenzie Morris
16-01.25
Post Falls
17.
9
Christina Springer
16-01.25
Lake Stevens
20.
11
Madison Kenney
16-01.00
Fife
20.
12
Yareli Ochoa
16-01.00
Lakewood
22.
10
Britt Vaughn
15-09.50
Eastmont
23.
12
JojeAnn Rabanal
15-09.25
East Valley (Yakima)
24.
11
Katharine Whitman
15-09.00
SR
West Valley (Yakima)
25.
11
Jaxyn Farmen
15-08.75
Medical Lake
26.
11
Hayden McAuliff
15-05.50
Central Valley
27.
10
Asha Campbell
15-05.00
Pullman
28.
12
Kylie Scherbarth
15-04.50
Kamiakin
29.
12
Emily Gibson
15-04.00
SR
Bothell
30.
11
Cheyanne Posey
15-01.50
SR
Kennewick
31.
9
Kassadi Suitonu
15-01.00
Southridge
32.
11
Morghan Nass
14-10.75
Ellensburg
33.
11
Graciela Brauer
14-10.50
Enumclaw
34.
10
Patricia Hickey
14-04.50
Wapato
35.
10
Madison Perione
14-00.50
Eisenhower
35.
10
Kaitlyn Cornish
14-00.50
Colfax
37.
12
Tealani Wallwork
13-11.50
Chiawana
38.
12
Andrea Franks
13-08.25
Chewelah
Triple Jump
Varsity - Finals
x
1.
12
Lexi Ellis
41-07.00
Curtis
2.
9
Rieko Wilford
37-03.50
Curtis
3.
10
Jaden Stevenson
36-11.50
PR
Bellingham
4.
11
Alisha Wilson
36-10.00
Tahoma
5.
12
Maya Lebar
35-11.50
SR
Lewis and Clark
6.
11
Elizabeth Ferrell
35-08.00
PR
Wenatchee
7.
12
Sydney Brandt
35-08.00
SR
Shorecrest
8.
11
Megan Lewis
35-01.00
SR
Enumclaw
9.
11
Amaya Mahmoud
34-10.25
SR
Woodrow Wilson
10.
11
Alma Manzo
34-09.50
Connell
11.
12
Madi VonBrethorst
34-09.00
Joel Ferris
12.
10
Asha Campbell
34-08.00
Pullman
13.
12
Kylie Scherbarth
34-07.75
Kamiakin
13.
10
Nicole Gieser
34-07.75
SR
Rocky Mountain
15.
12
Emily Gibson
34-07.25
SR
Bothell
16.
12
Hailey Reiboldt
34-06.00
SR
Southridge
17.
11
Jaxyn Farmen
34-05.50
SR
Medical Lake
18.
12
Alana Newborn
34-04.50
PR
East Valley (Yakima)
19.
9
Christina Springer
33-10.50
PR
Lake Stevens
19.
11
Madison Kenney
33-10.50
PR
Fife
21.
12
Samantha Bowman
33-08.00
SR
Zillah
22.
12
Devin Clark
33-05.00
North Central
23.
10
Patricia Hickey
33-04.00
Wapato
24.
10
Jadyn Schulte
33-03.25
Mead
25.
11
Logan Reed
32-07.00
PR
Oakesdale
26.
11
Cheyanne Posey
32-03.50
Kennewick
27.
9
Maya Clark
32-03.00
Sumner
28.
11
Noelani Helm
32-00.00
Walla Walla
29.
11
Julia Hayes
31-10.00
Valley Christian
30.
9
Brooke Thorne
31-09.00
Chiawana
31.
12
Arlaina Stephenson
31-08.25
SR
Lake City
32.
11
Rylee Felgenhauer
31-08.00
Central Valley
33.
12
Coumba Diaw
30-11.00
Hanford
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
25835 views
Post to:
Post as:
Post
0 shares:
Pasco Invitational
,
ResultsCentral
,
Shane
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Pasco Invitational
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2023
14
1
142
2022
123
2019
1
1
2018
1
1
1
2017
1
1
2016
1
1
2015
1
1
2014
1
1
2013
1
2
2012
1
2
2011
1
1
2010
1
1
2009
1
1
Show 10 more
Hashtags
#high-school
#track
#field
#pasco-invitational
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!